24.02.2004
                                                                    page   1  
  1st World Masters Athletics Championships Indoors        
  Sindelfingen, Germany, March 10-14, 2004
  
                      P a r t i c i p a n t - l i s t
  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Albania                     
  
  40001 Vraja, Muharrem                    M40  60m
  60001 Markolaj, Shpetim                  M60  Discus Throw
  65001 Xhemalce, Nexhat                   M65  3000m
  
         # of particip.     3
  
        Argentina                   
  
  55501 Goldmann, Ana Clara                W55  60m H., Long Jump, Shot Put
  
         # of particip.     1
  
        Armenia                     
  
  45001 Hayrapetyan, Gerasim               M45  60m H., High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  50501 Yesayan, Svetlana                  W50  Shot Put, Discus Throw
  
         # of particip.     2
  
        Aruba                       
  
  35501 Hennep, Diana                      W35  60m, 200m
  
         # of particip.     1
  
        Australia                   
  
  35001 Hill, Warren                       M35  Pole Vault
  40002 Battista, Jeff                     M40  60m, 200m
  40501 Kay, Marie                         W40  400m, Pentathlon
  45501 Hartigan, Dawn                     W45  Pole Vault, Jevelin Throw
  50001 Lloyd, David                       M50  60m
  55001 Crombie, Peter                     M55  60m, 200m, 400m
  55002 Solomon, Kevin                     M55  1500m, 3000m
  60002 Macdonald, Neil                    M60  800m, 1500m
  75001 Leovic, Rad                        M75  60m, 400m, 1500m, 60m H., 
                                                High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump, Pentathlon
  
         # of particip.     9
  
        Austria                     
  
  35002 Beyer, Josef                       M35  3000m
  35003 Binna, Horst                       M35  60m, Long Jump, Pentathlon
  35004 Fuchs, Hartwig                     M35  3000m
  35005 Ruess, Robert                      M35  Long Jump, Triple Jump
  35006 Vogelsang, Edgar                   M35  400m, 800m
  35502 Schmid, Claudia                    W35  High Jump
  35503 Walch, Elke                        W35  1500m, 3000m
  35504 Winkler, Gabriela                  W35  3000m Walk
  40003 Berger, Andreas                    M40  60m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page   2  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Austria                     
  
  40004 Gschl, Wolfgang                   M40  400m
  40005 Kiem, Walter                       M40  High Jump, Pole Vault
  40006 Koller, Erich                      M40  Shot Put, Discus Throw
  40007 Krabacher, Dietmar                 M40  60m
  40008 Langenscheidt, Dieter              M40  800m, 1500m, 3000m
  40009 Reifinger, Markus                  M40  800m, 1500m, 3000m
  40010 Schrammel, Rainer                  M40  60m
  40011 Steinmayr, Teddy                   M40  60m
  40502 Pet, Zsuzsanna                    W40  200m, 400m, 60m H., Long Jump, 
                                                Pentathlon
  40503 Tavernaro, Sybille                 W40  Long Jump, Triple Jump
  45002 Burtscher, Herbert                 M45  60m, 200m, 400m
  45003 Dickinger, Josef                   M45  400m, 800m
  45004 Egger, Alois                       M45  1500m
  45005 Ellmer, Franz                      M45  60m, 200m, Long Jump
  45006 Frhle, Siegfried                  M45  3000m, Cross
  45007 Kreiner, Herbert                   M45  60m H.
  45008 Pallitsch, Harald                  M45  3000m
  45009 Rammerstorfer, Wilhelm             M45  400m
  45010 Schwab, Gerhard                    M45  Pole Vault
  45011 Siegele, Wilfried                  M45  3000m Walk, 10km Race
  45012 Tretter, Franz                     M45  Pole Vault
  45013 Werthner, Georg                    M45  60m H., High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump, Shot Put, 
                                                Pentathlon, Jevelin Throw
  45502 Plammer, Sabina                    W45  Pole Vault, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw
  50002 Costa, Alfred                      M50  60m, 200m
  50003 Heidinger, Reinhold                M50  Pole Vault, Long Jump
  50004 Krispler, Alfred                   M50  60m, 200m
  50005 Matzner, Helmuth                   M50  High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  50006 Mikula, Josef                      M50  60m, 200m, 400m
  50007 Mhlhans, Reinhard                 M50  800m, 1500m, Jevelin Throw
  50008 Sedlak, Zdenek                     M50  Shot Put
  50009 Widmoser, Albert                   M50  3000m, Cross
  55003 Hagenhuber, Hubert                 M55  Pole Vault
  55004 Hohl, Franz                        M55  200m
  55005 Keim, Josef                        M55  3000m
  55006 Kwitt, Richard                     M55  60m, 200m, 400m
  55007 Niestelberger, Ludwig              M55  3000m Walk, 10km Race
  55008 Siegele, Johann                    M55  3000m Walk, 10km Race
  55502 Wladika, Jacqueline                W55  60m, High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump, Pentathlon
  60003 Kratki, Herbert                    M60  200m
  60004 Steiner, Dietmar                   M60  60m, 60m H.
  60005 Strieder, Hermann                  M60  3000m Walk, 10km Race
  65002 Friedbacher, Rudolf                M65  1500m, 3000m, Cross
  65003 Nothdurfter, Karl                  M65  1500m, 3000m
  70001 Andrecs, Hermann                   M70  High Jump, Pole Vault, 
                                                Long Jump
  70002 Stoppel, Albert                    M70  High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  80001 Zensch, Emmerich                   M80  High Jump, Pole Vault, 
                                                Triple Jump
  
         # of particip.    55
  
        Belgium                     
  
  35505 Denisty, Daniele                   W35  60m, 400m, High Jump

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page   3  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Belgium                     
  
  35506 Paesen, Sonja                      W35  Long Jump, Triple Jump
  35507 Vos, Ingrid                        W35  Shot Put, Hammer Throw
  40012 Beckers, Serge                     M40  60m H., Pentathlon
  40013 Chanet, Michel                     M40  High Jump, Pole Vault
  40014 Diericx, Philippe                  M40  60m
  40015 Elias, Roland                      M40  Pole Vault
  40016 Fontaine, Pascal                   M40  60m
  40017 Haillez, Dirk                      M40  60m, 400m
  40018 Houtman, Danny                     M40  60m, 200m, 400m
  40019 Jacobs, Jozef                      M40  200m, 400m, 60m H., High Jump
  40020 Mievis, Benny                      M40  Long Jump, Triple Jump
  40021 Van Nieuwenhove, Erwin             M40  Pentathlon, Jevelin Throw
  40022 Welllekens, Eric                   M40  400m
  40504 Du Bois, Veronique                 W40  60m H., Pole Vault
  40505 Eemans, Inge                       W40  Jevelin Throw, Cross
  40506 Wery, Myriam                       W40  60m H., High Jump
  45014 Auquier, Gry                      M45  Cross
  45015 Boels, Michel                      M45  Pentathlon
  45016 Bogaert, Dirk                      M45  3000m Walk, 10km Race
  45017 Braems, Patrick                    M45  400m, 60m H., Pentathlon
  45018 Chenois, Paul-Emile                M45  60m, 200m
  45019 Jeanmotte, Daniel                  M45  200m
  45020 Parmentier, Pol                    M45  800m, 1500m
  45021 Van Herp, Guy                      M45  800m
  45022 Vlamings, Jan                      M45  60m, 60m H.
  45023 Vreux, Jol                        M45  60m
  50010 Biaumet, Andr                     M50  400m
  50011 Dewil, Emile-Jef                   M50  Pole Vault
  50012 Ebertzheim, Alain                  M50  400m
  50013 Goeffers, Freddy                   M50  60m, 200m, 60m H.
  50014 Hanus, Paul                        M50  1500m, 3000m
  50015 Lumen, Georges                     M50  Cross
  50016 Wayet, Alain                       M50  60m, 400m
  50502 Blaude, Marie-Anne                 W50  400m
  50503 Pater, Jocelyne                    W50  60m, 400m, 60m H., Long Jump
  50504 Van horenbeeck, Hildegarde         W50  60m, 60m H.
  50505 Verzeele, Anita                    W50  60m
  50506 Wright, Carol                      W50  400m, 800m
  55009 Gabriels, Pierre                   M55  3000m Walk
  55010 Thiry, Daniel                      M55  400m, 800m, 1500m
  60501 De Wolf, Frieda                    W60  3000m Walk
  60502 Graff, Edith                       W60  60m H., High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  65004 De Wyngaert, Jaak                  M65  400m, 800m
  65005 Lauwaert, Bernard                  M65  60m
  65006 Sterckx, Leo                       M65  Pole Vault
  70003 Meuris, Alfons                     M70  60m H., Triple Jump, 
                                                Pentathlon
  70004 Van Landeghem, Emiel               M70  3000m
  70501 Hanssens, Rachel                   W70  Shot Put, Jevelin Throw
  85001 Pauwels, Emiel                     M85  800m, 1500m, 3000m
  
         # of particip.    50
  
        Brazil                      
  
  45024 Nunes Campos, Flavio               M45  800m, 3000m, Cross
  
         # of particip.     1
  
        Bulgaria                    
  
  35508 Chahova, Krasimira                 W35  200m, 400m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page   4  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Bulgaria                    
  
  45025 Yanev, Yordan                      M45  Long Jump
  45503 Nyagolova, Yovka                   W45  60m, 200m, 400m, 800m, 1500m
  60006 Vladimirov, Vladimir               M60  60m
  
         # of particip.     4
  
        Cameroun                    
  
  35007 Akouakam Mashang, Emmanuel         M35  60m, 200m
  35008 Chanuani Sakwe, Elvis              M35  3000m
  35009 Chungong, Appolinaire Nkess        M35  800m, 1500m
  35010 Fomou Nzeukeng, Leopold            M35  400m, 800m
  35011 Noli, Jean Eric                    M35  60m, Shot Put, Discus Throw
  35012 Sanke Ndemen, Hippolyte            M35  200m
  35013 Tadong, Marcel                     M35  3000m
  35014 Talle Nzali, Calvin                M35  200m, 400m
  35509 Djoadja, Victorine                 W35  800m, 1500m
  35510 Etong, Leonie Paulette             W35  60m, 200m
  35511 Kakanou, Rose Vianey               W35  3000m, Jevelin Throw
  35512 Kouessi, Angelique                 W35  Shot Put, Discus Throw
  40023 Anagho, Festus Fru                 M40  1500m
  40024 Anong, Cyrille                     M40  Shot Put, Discus Throw
  40025 Fon, Martin Tangah                 M40  3000m, 3000m Walk
  40026 Kobi Njeik, Mathias                M40  1500m, 3000m
  40027 Moukoko, Guy Raymond               M40  1500m, 3000m
  50017 Edjoa, Augustin                    M50  High Jump, Triple Jump
  50018 Mbaku, Clifford Tikum              M50  60m, 200m, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  
         # of particip.    19
  
        Canada                      
  
  40028 Walley, Brian                      M40  Pole Vault
  40507 Dumais, Jocelyne                   W40  3000m, Cross
  40508 Estwick, Leslie                    W40  60m, 60m H., High Jump, 
                                                Long Jump
  45026 Baldsing, Bryan                    M45  60m, 200m
  45504 Sweazey, Nanci                     W45  3000m Walk, 10km Race
  55011 Breton, Gaetan                     M55  3000m, Cross
  55012 Keaveney, Brian                    M55  Long Jump, Cross
  60007 Christensen, Verner                M60  1500m, Cross
  60008 Glowacki, Marek                    M60  Shot Put, Weight Throw
  60009 Morris, Michael                    M60  60m, 200m
  60503 Christensen, Joan                  W60  3000m Walk, 10km Race
  70005 Kupczyk, Henryk                    M70  Pentathlon
  70006 Oxley, Brian                       M70  200m, Cross
  75002 Daniels, Edwin                     M75  Pentathlon
  85501 Kotelko, Olga                      W85  60m, 200m, 400m, High Jump, 
                                                Long Jump, Shot Put, 
                                                Discus Throw, Hammer Throw
  
         # of particip.    15
  
        Chile                       
  
  35015 Araneda, John                      M35  60m, Long Jump, Triple Jump
  
         # of particip.     1
  
        Croatia                     
  
  40029 Gjurgjevic, Vladimir               M40  Pole Vault

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page   5  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Croatia                     
  
  40030 Josipovic, Eduard                  M40  Pole Vault
  40031 Krpan, Josip                       M40  1500m
  45027 Todorovic, Branko                  M45  Shot Put
  45028 Vrbahc, Zeljko                     M45  Pole Vault
  45505 Musulin, Vesna                     W45  200m, Shot Put
  45506 Savic, Andelka                     W45  Shot Put
  50019 Medic, Milos                       M50  1500m
  50020 Pantalon, Rajko                    M50  3000m
  50021 Svarc, Doni                        M50  60m, 60m H.
  55013 Knez, Stipo                        M55  Shot Put
  55014 Poznanovic, Branislav              M55  400m
  55015 Tepsic, Branko                     M55  60m
  60504 Sporer-Tosic, Katarina             W60  Shot Put
  65007 Fontana, Anton                     M65  60m, 200m
  65008 Milivojevic, Miroslav              M65  High Jump, Long Jump, 
                                                Pentathlon, Hammer Throw, 
                                                Jevelin Throw
  
         # of particip.    16
  
        Czech Republic              
  
  40032 Chalupa, Ivan                      M40  Long Jump
  40033 Chlumsky, Petr                     M40  1500m
  40034 Dalecky, Martin                    M40  High Jump
  40035 Jansa, Frantisek                   M40  Pole Vault
  40036 Licman, Ales                       M40  3000m, Cross
  40037 Pokorny, Bretislav                 M40  60m, 200m
  40038 Smid, Frantisek                    M40  Shot Put
  45029 Hanel, Miroslav                    M45  800m, 1500m
  45030 Hanicak, Vlastimil                 M45  3000m, 10km Race
  45031 Jetelina, Radim                    M45  Discus Throw, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  45032 Matecha, Miroslav                  M45  1500m, 3000m
  45033 Mocker, Frantisek                  M45  3000m, 3000m Walk, 10km Race
  45034 Pospisil, Zbynek                   M45  60m H., High Jump, Long Jump
  45035 Prckner, Jaroslav                 M45  3000m Walk, 10km Race
  45036 Sedlak, Jiri                       M45  60m, 60m H.
  45037 Urban, Viri                        M45  60m, 200m, Long Jump
  45507 Antosova, Ludmila                  W45  Long Jump, Shot Put, 
                                                Discus Throw, Jevelin Throw
  45508 Plesarova, Zdenka                  W45  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  50022 Fiedler, Karel                     M50  Pole Vault
  50023 Nejeschleba, Ivan                  M50  800m
  50024 Parys, Frantisek                   M50  3000m Walk, 10km Race
  50025 Rechka, Bedrich                    M50  Shot Put, Discus Throw
  50026 Vavrys, Miloslav                   M50  Weight Throw
  55016 Aust, Jaromir                      M55  200m, 400m
  55017 Jilek, Bretislav                   M55  High Jump, Jevelin Throw
  55018 Trusnik, Petr                      M55  High Jump
  55503 Rocnakova, Miloslava               W55  800m, 3000m, Cross
  55504 Sukova, Ludmila                    W55  60m, 200m, Long Jump
  60010 Horak, Vladimir                    M60  Shot Put, Weight Throw
  60011 Plsek, Karel                       M60  800m
  60012 Rezac, Iyo                         M60  1500m, 3000m
  60013 Rubes, Jan                         M60  60m, Long Jump, Triple Jump
  60014 Sobotka, Ivan                      M60  High Jump, Jevelin Throw

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page   6  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Czech Republic              
  
  60015 Stanek, Petr                       M60  Shot Put, Discus Throw
  60016 Ucik, Petr                         M60  3000m, Cross
  60017 Valicek, Frantisek                 M60  Discus Throw, Hammer Throw, 
                                                Jevelin Throw, Weight Throw
  60018 Vonasek, Josef                     M60  Long Jump, Triple Jump
  65009 Havran, Miroslav                   M65  1500m, 3000m
  65010 Kabele, Antonin                    M65  60m
  65011 Matura, Jiri                       M65  High Jump, Triple Jump
  65012 Vykydal, Kvetoslav                 M65  60m H., High Jump, Pentathlon
  70007 Buchar, Jan                        M70  1500m, 3000m, Cross
  70008 Matzner, Karel                     M70  800m, Cross
  70009 Tosnar, Pavel                      M70  60m H., High Jump, Pole Vault, 
                                                Pentathlon
  75003 Filip, Ladislav                    M75  Shot Put
  75004 Pospisil, Risa                     M75  High Jump, Shot Put
  
         # of particip.    46
  
        Denmark                     
  
  40039 Jensen, Tom                        M40  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  40509 Eskildsen-Mller, Kirsten          W40  60m, High Jump, Long Jump
  45038 Jensen, Claus                      M45  Discus Throw
  45509 Andersen, Janne Nexo               W45  60m, 60m H.
  50027 Christensen, Verner                M50  60m H.
  50028 Larsen, Frank                      M50  Shot Put, Discus Throw
  60019 Fisker-Rasmussen, Flemming         M60  Hammer Throw, Weight Throw
  60020 Jensen, Ole David                  M60  3000m Walk, 10km Race
  65013 Friedrichsen, Carl                 M65  Shot Put, Weight Throw
  70010 Andersen, Henry                    M70  High Jump
  
         # of particip.    10
  
        Egypt                       
  
  50029 Koura, Mohamed Zaky                M50  Shot Put, Discus Throw
  40378 Elsaid, Mayed Mohamed              M40  10km Race
  
         # of particip.     2
  
        Estonia                     
  
  35016 Vellend, Marek-Igor                M35  Triple Jump, Pentathlon
  40040 Matjus, Tiit                       M40  Hammer Throw
  40041 Palu, Jaan                         M40  Shot Put
  40042 Seli, Neinar                       M40  Hammer Throw
  45039 Mrtson, Mati                      M45  Long Jump, Pentathlon
  50030 Kergand, Aavo                      M50  60m H., Pentathlon
  50031 Sumberg, Rein                      M50  3000m Walk, 10km Race
  50032 Talpsepp, Lembit                   M50  Shot Put, Jevelin Throw
  50033 Trumm, Karli                       M50  Shot Put
  50034 Veiber, Tiit                       M50  Triple Jump
  55019 Lhmus, Johan                      M55  60m, Pole Vault
  75005 Kutman, Martin                     M75  60m H., Pole Vault
  
         # of particip.    12
  
        Finland                     
  
  35513 Kreen, Katrin                      W35  200m, 400m, 800m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page   7  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Finland                     
  
  40043 Erikkson, Juha                     M40  High Jump, Shot Put, 
                                                Pentathlon, Jevelin Throw
  40044 Lnsivuori, Sami                   M40  60m
  40045 Mononen, Jukka                     M40  60m, 200m, 400m
  40510 Ailus, Sari                        W40  60m H., Pole Vault, 
                                                Triple Jump
  45040 Enberg, Jari                       M45  200m
  45041 Kirjavainen, Viljo                 M45  800m, 1500m
  45042 Liisanantti, Ari                   M45  High Jump
  45043 Sundqvist, Christer                M45  3000m Walk, 10km Race
  45510 Hilander, Maiju                    W45  60m, High Jump, Jevelin Throw
  50035 Laihorinn, Risto                   M50  60m, Long Jump
  50036 Mero, Antti                        M50  Pentathlon
  50037 Miikkulainen, Arto                 M50  60m H.
  50038 Mttnen, Rauno                    M50  Shot Put
  50039 Nikula, Jouko                      M50  60m H., Long Jump
  50040 Taivassalo, Seppo                  M50  Pole Vault
  50041 Turunen, Visa                      M50  800m, 1500m
  55020 Montonen, Reijo                    M55  800m, 1500m, 3000m
  55021 Murto, Reijo                       M55  Pole Vault
  55022 Salminen, Juhani                   M55  Pole Vault
  55023 Suominen, Harri                    M55  60m H., High Jump, Pentathlon
  55024 Vyrynen, Eero                     M55  Pole Vault, Long Jump
  55505 Mntyla, Mirja                     W55  Pole Vault
  60021 Bcklund, Stig                     M60  Long Jump, Triple Jump
  60022 Haglund, Stig                      M60  1500m, 3000m
  60023 Jokinen, Usko                      M60  Shot Put
  60024 Kallio, Erik                       M60  Long Jump, Triple Jump
  60025 Koivukangas, Olavi                 M60  Discus Throw, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  60026 Manninen, Jorma                    M60  60m, 200m
  60027 Pirinen, Jorma                     M60  Long Jump, Triple Jump, 
                                                Pentathlon
  60028 Poutiainen, Kysti                 M60  Pole Vault, Triple Jump
  60029 Tarkkio, Veikko                    M60  High Jump, Pole Vault, 
                                                Pentathlon
  60030 Viiru, Kunto                       M60  High Jump
  60505 Bylina, Terttu                     W60  Hammer Throw, Weight Throw
  60506 Karetie, Pirjo                     W60  3000m Walk, 10km Race
  65014 Eerola, Pentti                     M65  Hammer Throw, Weight Throw
  65015 Tamminen, Aulis                    M65  Jevelin Throw
  65016 Tuomela, Ilmari                    M65  Hammer Throw, Weight Throw
  65017 Visti, Lauri                       M65  Pole Vault, Jevelin Throw
  65501 Kangasmaki, Kerttu                 W65  Shot Put, Pentathlon, 
                                                Discus Throw, Hammer Throw, 
                                                Jevelin Throw
  70011 Saarinen, Leo                      M70  Shot Put, Weight Throw
  75006 Jrvinen, Matti                    M75  Long Jump, Triple Jump, 
                                                Discus Throw, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  75501 Lehtovuori, Anna-Liisa             W75  Hammer Throw, Weight Throw
  80002 Erikkson, Erik Olaf                M80  Shot Put, Hammer Throw, 
                                                Jevelin Throw, Weight Throw
  80003 Heinonen, Helmer                   M80  High Jump, Shot Put, 
                                                Discus Throw, Pentathlon
  80004 Mkel, Valto                      M80  Shot Put, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  80005 Vikman, Toivo                      M80  400m, 800m, 1500m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page   8  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Finland                     
  
  80501 Jortikka, Kaija                    W80  Triple Jump, Shot Put, 
                                                Discus Throw, Hammer Throw, 
                                                Jevelin Throw, Weight Throw
  85002 Hmlinen, Ensio                  M85  Triple Jump, Shot Put, 
                                                Discus Throw, Hammer Throw, 
                                                Jevelin Throw, Weight Throw
  85003 Lnnroth, Helge                    M85  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  
         # of particip.    50
  
        France                      
  
  35017 Tardi, Emmanuel                    M35  3000m Walk, 10km Race
  35514 Bouineau, Corinne                  W35  200m
  35515 Bouvier, Marie Annick              W35  60m, 200m
  35516 Fourtet, Marie Laurentine          W35  Pole Vault
  35517 Haudicot, Marie-Noelle             W35  800m
  35518 Ropers, Boushira                   W35  200m, 400m, 800m
  35519 Sarrat, Florence                   W35  1500m, 3000m
  35520 Tahraoui, Claudine                 W35  High Jump
  35521 Vauchel, Sandrine                  W35  Pole Vault
  40046 Balmy, Lugues                      M40  200m, 400m, Long Jump
  40047 Bauer, Eric                        M40  60m H., Pole Vault, Pentathlon
  40048 Benhamou, Mohamed                  M40  400m
  40049 Berend, Christian                  M40  400m, Long Jump
  40050 Berthelet, Lionel                  M40  60m, 400m
  40051 Blanchot, Marc                     M40  800m, 1500m, 3000m
  40052 Bossard, Pascal                    M40  60m
  40053 Bourdet, Patrick                   M40  1500m
  40054 Bourdon, Daniel                    M40  Pentathlon
  40055 Coll, Pierre                      M40  60m, 200m
  40056 Costa, Denis                       M40  60m H.
  40057 Donnadieu, Marc                    M40  Pentathlon
  40058 Doranges-Daupin, Jean              M40  800m
  40059 Fourmentin, Philippe               M40  800m
  40060 Fournier, Jaques                   M40  800m
  40061 Frixon, Jean-Michel                M40  3000m Walk
  40062 Girrbach, Klaus                    M40  Pole Vault
  40063 Go, Rene                           M40  200m, 800m
  40064 Gouedeux, Jaques                   M40  3000m Walk
  40065 Gould-Dupuit, David                M40  60m, 200m
  40066 Hainigue, Philippe                 M40  Long Jump
  40067 Jeunet, Guy                        M40  800m, 1500m
  40068 Lazarini, Stephane                 M40  60m, 200m
  40069 Le Coz, Loic                       M40  200m, 400m
  40070 Levard, Eric                       M40  Pentathlon
  40071 Lyobard, Patrick                   M40  800m
  40072 Martinez, Antonio                  M40  Long Jump
  40073 Mastin, Jean-Michel                M40  200m
  40074 Mertz, Joel                        M40  Pole Vault, Pentathlon
  40075 Michaud, Dominique                 M40  60m, 60m H., Shot Put, 
                                                Pentathlon, Jevelin Throw
  40076 Mourey, Christophe                 M40  Pentathlon
  40077 Naffzger, Yvan                     M40  60m
  40078 Parkoo, Samy                       M40  800m
  40079 Patry, Marc                        M40  60m H.

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page   9  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        France                      
  
  40080 Pelletier, Pascal                  M40  800m, Cross
  40081 Ramdani, Mohammed                  M40  1500m
  40082 Rebuffel, Thierry                  M40  High Jump
  40083 Rion, Philippe                     M40  800m
  40084 Robaszkiewicz, Eric                M40  Long Jump
  40085 Rouill, Thierry                   M40  60m, 200m
  40086 Sarrat, Patrick                    M40  Long Jump, Triple Jump, 
                                                Pentathlon
  40087 Schwartzwalder, Eric               M40  200m
  40088 Schwarz, Jean-Marc                 M40  Pentathlon
  40089 Silard, Gilles                     M40  Long Jump
  40090 Spony, Marc                        M40  Pole Vault
  40091 Touzanne, Bernard                  M40  200m, 400m
  40092 Treillard, Didier                  M40  200m, 400m
  40093 Varnizy, Philippe                  M40  3000m Walk, 10km Race
  40094 Vautrin, Thierry                   M40  60m, 200m
  40095 Vidal, Jean-Pierre                 M40  400m
  40511 Bodilis-Loaec, Marie Claude        W40  1500m
  40512 Bourreau, Nathalie                 W40  200m, 400m, Long Jump
  40513 Breuillon, Catherine               W40  800m, 1500m
  40514 Dares, Josiane                     W40  Shot Put
  40515 Dekeister, Jaqueline               W40  800m
  40516 Dols, Corinne                      W40  3000m Walk
  40517 Hachotte, Dolores                  W40  400m
  40518 Levard, Anne                       W40  Pentathlon
  40519 Ribere, Raphaele                   W40  400m, 800m
  40520 Seillac, Catherine                 W40  Long Jump, Triple Jump
  40521 Toulgoat, Francoise                W40  800m, 1500m
  40522 Vernay, Hlne                     W40  Shot Put
  40523 Zongo, Joelle                      W40  60m, 200m
  45044 Bert, Antoine                      M45  60m, 200m
  45045 Cavalier, Thierry                  M45  60m H.
  45046 Chatillon, Andr                   M45  400m
  45047 Chojnacki, Frdric                M45  200m, 400m
  45048 Delavire, Yves                    M45  Long Jump, Triple Jump
  45049 Dupuy, Bruno                       M45  60m, 200m
  45050 Fabre, Michel                      M45  3000m
  45051 Faucheur, Pierre                   M45  1500m, 3000m
  45052 Gualandi, Gerard                   M45  3000m Walk
  45053 Haudicot, Pascal                   M45  1500m
  45054 Lagant, Denis                      M45  800m, 1500m
  45055 Lambert, Olivier                   M45  Pentathlon
  45056 Laurent, Hugues                    M45  Long Jump, Triple Jump
  45057 Le Jeune, Gilbert                  M45  400m, 800m
  45058 Mansion, Claude                    M45  60m H., Pentathlon
  45059 Marvingt, Serge                    M45  3000m Walk
  45060 Mazet, Patrick                     M45  3000m Walk
  45061 Merlino, Philippe                  M45  3000m Walk
  45062 Mlynas, Jean-Pierre               M45  Shot Put
  45063 Oyac, Jean Camille                 M45  400m
  45064 Pechon, Patrick                    M45  3000m
  45065 Perochon, Charly                   M45  60m, 200m
  45066 Reynet, Marc                       M45  60m
  45067 Royer, Nol                        M45  Shot Put
  45068 Schild, Thierry                    M45  Pole Vault
  45069 Schillinger, Gilbert               M45  400m
  45070 Seill, Alain                      M45  60m
  45071 Servant, Freddy                    M45  Long Jump, Pentathlon

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  10  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        France                      
  
  45511 Alvernhe, Dominique                W45  3000m Walk
  45512 Berthon, Corinne                   W45  3000m Walk
  45513 Francois-Guermonprez, Violaine     W45  800m
  45514 La Posta, Vera                     W45  800m
  45515 Leroy, Martine                     W45  60m, 200m
  45516 Maggiore, Yvonne                   W45  3000m Walk
  45517 Picard, Marie-Francoise            W45  3000m Walk
  45518 Poncet, Sabine                     W45  3000m Walk, 10km Race
  45519 Zussa, Agnes                       W45  Cross
  50042 Barbuzynski, Jozef                 M50  3000m Walk
  50043 Braun, Jaques                      M50  High Jump
  50044 Carli, Alain                       M50  1500m
  50045 Deloy, Jean-Pierre                 M50  Triple Jump
  50046 Dentinger, Vincent                 M50  60m
  50047 Deremy, Jean-Claude                M50  Pentathlon, Jevelin Throw
  50048 Florenson, Gilles                  M50  60m, 200m
  50049 Germond, Bernard                   M50  Pentathlon
  50050 Lagrange, Patrick                  M50  Shot Put
  50051 Leclair, Jean                      M50  3000m Walk
  50052 Levasseur, Yves                    M50  800m, 1500m, 3000m
  50053 Mielle, Eric                       M50  60m H.
  50054 Nicoli, Alain                      M50  Shot Put
  50055 Porcher, Jean-Pierre               M50  60m H., High Jump
  50056 Ruineau, Bernard                   M50  800m
  50057 Saluden, Yvon                      M50  Shot Put
  50507 Avril, Monique                     W50  Shot Put
  50508 Giraud, Solange                    W50  Shot Put
  50509 Rahim, Bernadette                  W50  400m, Long Jump
  50510 Ruineau, Colette                   W50  800m
  55025 Allenbach, Jean-Martin             M55  400m, 800m
  55026 Bellevegue, Louis                  M55  3000m Walk, 10km Race
  55027 Bourbonneux, Patrick               M55  Long Jump, Triple Jump
  55028 Colliot, Olivier                   M55  Pole Vault, Long Jump, 
                                                Pentathlon
  55029 Corselle, Claude                   M55  60m, 200m
  55030 Coussoux, Marcel                   M55  Weight Throw
  55031 Depret, Pierre                     M55  1500m, 3000m
  55032 Duval, Jean-Luc                    M55  800m
  55033 Dbonnaire, Daniel                 M55  200m
  55034 Farago, Bla                       M55  3000m Walk, 10km Race
  55035 Kersall, Robert                    M55  400m, Pentathlon
  55036 Laugier, Dominique                 M55  Pentathlon
  55037 Metzger, Bruno                     M55  60m
  55038 Pin, Jean-Pierre                   M55  3000m Walk, 10km Race
  55039 Rauscher, Ren                     M55  Pole Vault, Pentathlon
  55040 Sylla, Maurice                     M55  60m H.
  55041 Thomas, Jean                       M55  800m, 1500m, 3000m
  55506 Bertandeau, Jackie                 W55  60m, 200m
  55507 Clamaran-Danzelle, Eliane          W55  Long Jump
  55508 Loyer, Suzanne                     W55  3000m Walk, 10km Race
  60031 Chaumont, Jean-Claude              M60  Long Jump, Triple Jump, 
                                                Pentathlon
  60032 Chemin, Claude                     M60  60m, 60m H., Pentathlon
  60033 Clement, Marc                      M60  Shot Put
  60034 Duguet, Yves                       M60  3000m Walk
  60035 Garnier, Robert                    M60  Pole Vault
  60036 Gerhardt, Daniel                   M60  Long Jump
  60037 Ollivier, Joel                     M60  60m H., Discus Throw

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  11  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        France                      
  
  60038 Segers, Christian                  M60  Shot Put, Discus Throw
  60039 Sponem, Pierre                     M60  Shot Put
  60040 Storq, Gilbert                     M60  Weight Throw
  60041 Vair Piova, Antony                 M60  3000m Walk
  60507 Jolimet-Ruzic, Christiane          W60  800m, 1500m, 3000m
  60508 Schmitt, Odile                     W60  Shot Put, Weight Throw
  65018 Auriault, Henri                    M65  3000m Walk
  65019 Beliard, Jean                      M65  Shot Put
  65020 Bertandeau, Claude                 M65  3000m
  65021 Clamaran-Danzelle, Jean-Pierre     M65  Shot Put
  65022 Coupat, Georges                    M65  Shot Put
  65023 Guitard, Jaques                    M65  High Jump
  65024 Jordana, Alexis                    M65  3000m Walk, 10km Race
  65025 Memin, Jonas                       M65  60m H., Long Jump
  65026 Millard, Claude                    M65  200m, 3000m Walk, Discus Throw, 
                                                10km Race
  65027 Stiak, Jean-Claude                 M65  Weight Throw
  65028 Vantours, Bernard                  M65  1500m, 3000m
  65502 De Lavergne, Marguerite            W65  60m, 400m
  65503 Laprelle, Micheline                W65  60m, High Jump, Shot Put
  65504 Sommier, Josette                   W65  3000m Walk, 10km Race
  70012 Fillinger, Claude                  M70  3000m Walk
  70013 Guieysse, Jean-Francois            M70  60m H., Pole Vault, Pentathlon
  70014 Jallas, Alain                      M70  3000m
  70015 Robic, Claude                      M70  800m, 1500m, 3000m
  75007 Boutard, Robert                    M75  800m, 1500m, 3000m
  75008 Turpin, Ren                       M75  3000m
  75009 Vidal, Claude                      M75  400m, 800m
  80006 Batby, Marcel                      M80  Shot Put, Weight Throw
  80007 Maynard, Romain                    M80  200m, 60m H.
  
         # of particip.   185
  
        Germany                     
  
  35018 Adam, Andreas                      M35  3000m Walk, 10km Race
  35019 Bauer, Bernd                       M35  Pentathlon
  35020 Baumgart, Uwe                      M35  Pentathlon
  35021 Becker, Dieter                     M35  200m
  35022 Bernhard, Gunter                   M35  200m
  35023 Beschorner, Wilfried               M35  60m H., High Jump, Pentathlon
  35024 Biedermann, Thomas                 M35  400m, 800m
  35025 Borm, Ebbo                         M35  Pole Vault
  35026 Borst, Stefan                      M35  1500m
  35027 Breer, Jakob                       M35  Cross
  35028 Buck, Uwe                          M35  Cross
  35029 Bush, Marcus                       M35  Jevelin Throw
  35030 Bck, Klaus                        M35  800m
  35031 Chavet, Michael                    M35  Pentathlon
  35032 Eigenstetter, Markus               M35  60m H.
  35033 Elfert, Holger                     M35  60m, Long Jump
  35034 Ernst, Adrian                      M35  Discus Throw
  35035 Fink, Claas                        M35  60m, 200m
  35036 Gahr, Christoph                    M35  60m, 200m, Shot Put
  35037 Heinkele Dr., Peter                M35  High Jump
  35038 Hepperle, Wolfgang                 M35  60m, 200m
  35039 Hofer, Franz                       M35  Pole Vault, Long Jump, 
                                                Pentathlon

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  12  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  35040 Hoffmann, Thomas                   M35  Long Jump, Triple Jump
  35041 Kalveram, Peter                    M35  Shot Put
  35042 Kausel, Ralf                       M35  Jevelin Throw
  35043 Klsener, Ralf                     M35  1500m, Cross
  35044 Kohler, Markus                     M35  1500m, 3000m
  35045 Krah, Uwe                          M35  Shot Put
  35046 Krasemann, Frank                   M35  High Jump
  35047 Kretz, Alfons                      M35  200m, 400m
  35048 Kreutz, Manfred                    M35  3000m Walk, 10km Race
  35049 Kurzbuch, Walter                   M35  High Jump
  35050 Knne, Niels                       M35  Long Jump
  35051 Knig, Stephan                     M35  Pentathlon
  35052 Kpke, Jrg                        M35  400m, Pentathlon
  35053 Lachmann, Bernd                    M35  200m, 400m
  35054 Linden, Swen                       M35  Hammer Throw, Weight Throw
  35055 Luckscheiter, Uwe                  M35  Triple Jump, Pentathlon
  35056 Manns, Uwe                         M35  1500m
  35057 Maraton, Frantz                    M35  60m, 200m
  35058 Maximowitz, Dirk                   M35  Pentathlon
  35059 Mickeler, Ralf                     M35  Cross
  35060 Mller, Meinert                    M35  60m, 200m
  35061 Nasgowitz, Thomas                  M35  Shot Put
  35062 Naue, Torsten                      M35  Cross
  35063 Neumann, Gregor                    M35  Pole Vault
  35064 Olschewski, Frank                  M35  Pole Vault
  35065 Ontrop, Heinz                      M35  Cross
  35066 Pfeiffer, Detlef                   M35  800m, 1500m
  35067 Reichert, Ren                     M35  Cross
  35068 Riepl Dr., Frank                   M35  Cross
  35069 Rottenbach, Peter                  M35  400m
  35070 Sarter, Andreas                    M35  3000m
  35071 Scheffler, Wolfgang                M35  High Jump
  35072 Schlecht, Marcus                   M35  800m
  35073 Schlieter, Ralf                    M35  Pentathlon
  35074 Schruhl, Jrg                      M35  60m, 200m
  35075 Schrder, Holger                   M35  60m, 200m
  35076 Schulz, Michael                    M35  60m, 200m, 400m
  35077 Schdle, Michael                   M35  3000m
  35078 Siegele, Jrgen                    M35  800m, 1500m
  35079 Speidel, Jrgen                    M35  400m
  35080 Spiegl, Horst                      M35  Pentathlon
  35081 Staedler, Karsten                  M35  3000m Walk, 10km Race
  35082 Steinmayer, Ralf-Peter             M35  Jevelin Throw
  35083 Stewens, Thomas                    M35  Pentathlon
  35084 Talke, Michael                     M35  Pole Vault
  35085 Tischendorf, Christoph             M35  400m, 800m
  35086 Triebstein, Martin                 M35  Triple Jump
  35087 Ullrich, Dominic                   M35  60m, 200m
  35088 Wagner, Jens                       M35  1500m
  35089 Warburg, Niels                     M35  Pentathlon
  35090 Weber, Dietmar                     M35  400m, 800m
  35091 Wimmer, Thomas                     M35  200m
  35092 Witte Dr., Peter                   M35  400m
  35522 Alisch, Urte                       W35  200m, Long Jump, Shot Put
  35523 Best, Nicole                       W35  3000m Walk
  35524 Bischoff, Kirsten                  W35  60m H.
  35525 Bohr, Diana                        W35  Long Jump
  35526 Brandenburg, Barbara               W35  3000m Walk

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  13  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  35527 Brck, Simone                      W35  800m, 1500m
  35528 Busch, Anke                        W35  200m
  35529 Bussmann, Elke                     W35  3000m, Cross
  35530 Bhme, Karen                       W35  3000m Walk, 10km Race
  35531 Claus, Sabine                      W35  Cross
  35532 Engelhardt, Gabriele               W35  Hammer Throw
  35533 Falkenberg, Anja                   W35  800m, 1500m, 3000m
  35534 Falkenhagen, Birgit                W35  60m
  35535 Falkenstein, Susanne               W35  800m, 1500m, 3000m
  35536 Falter Dr., Annette                W35  Cross
  35537 Fernandez, Martina                 W35  3000m Walk
  35538 Forster, Angelika                  W35  200m
  35539 Freudigmann, Sabine                W35  Hammer Throw, Weight Throw
  35540 Gehlhar, Juliska                   W35  Hammer Throw, Weight Throw
  35541 Gckle, Dolores                    W35  60m, 200m
  35542 Ghling, Barbara                   W35  60m H., Pentathlon
  35543 Heinrich, Evelyn                   W35  200m, 400m
  35544 Hellmer, Sigrun                    W35  60m
  35545 Hilscher, Kerstin                  W35  Discus Throw, Hammer Throw
  35546 Holzapfel, Andrea                  W35  60m H., Triple Jump
  35547 Ingerl-Bernet, Ilka Natascha       W35  Discus Throw
  35548 Jenke, Ute                         W35  3000m
  35549 Jokiel, Annett                     W35  400m, Triple Jump
  35550 Kahr, Antje                        W35  3000m Walk
  35551 Klaue, Heike                       W35  60m H., Long Jump, 
                                                Jevelin Throw
  35552 Klimpfinger, Silvia                W35  60m, 200m, 60m H.
  35553 Koegst, Annette                    W35  60m, 200m
  35554 Koller, Christine                  W35  60m H., Triple Jump
  35555 Kreisel-Brninghaus, Anja          W35  60m, 400m, 60m H.
  35556 Krug, Susanne                      W35  60m H., Pentathlon
  35557 Khler, Tatjana                    W35  200m, 400m, Shot Put
  35558 Knig, Andrea                      W35  60m H., Pentathlon
  35559 Latuszek, Heike                    W35  60m, Long Jump
  35560 Lichte, Urte                       W35  60m, 200m, 60m H.
  35561 Lindemann, Frauke                  W35  High Jump
  35562 Lth, Simone                       W35  Shot Put
  35563 Mader, Angelika                    W35  60m, 200m
  35564 Maier, Andrea                      W35  3000m Walk, 10km Race
  35565 Meier, Silke                       W35  Pole Vault, Hammer Throw
  35566 Minge, Corinna                     W35  Discus Throw
  35567 Mller-Schmidt, Jana               W35  Shot Put
  35568 Noack, Simone                      W35  200m, 400m, 800m
  35569 Ott, Birgit                        W35  Pole Vault, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw
  35570 Pagel, Doreen                      W35  60m, Long Jump
  35571 Paul, Anke                         W35  60m, 60m H., Long Jump
  35572 Peplinski, Heike                   W35  60m
  35573 Pfennig, Doris                     W35  400m, 800m
  35574 Primas, Barbara                    W35  3000m Walk, 10km Race
  35575 Rahn, Sabine                       W35  High Jump
  35576 Reischl, Renate                    W35  200m, 400m
  35577 Repking, Kirsten                   W35  Long Jump, Triple Jump
  35578 Ridderskamp, Pia                   W35  60m, 200m
  35579 Rollepatz, Gabi                    W35  60m, Long Jump
  35580 Sarembe-Stegmaier, Christine       W35  3000m Walk, 10km Race
  35581 Sauler, Gabriele                   W35  200m
  35582 Schmidt, Gesine                    W35  Hammer Throw

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  14  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  35583 Schoeffel, Susanne                 W35  200m, Hammer Throw
  35584 Schreiber, Kerstin                 W35  60m H., Pentathlon
  35585 Schbler, Gabi                     W35  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  35586 Seng, Kerstin                      W35  Shot Put
  35587 Sepsy-Kaul, Petra                  W35  Long Jump
  35588 Spinnler, Kerstin                  W35  800m
  35589 Stark, Jutta                       W35  60m, 200m
  35590 Stolt, Silke                       W35  Shot Put, Discus Throw
  35591 Thirtey, Andrea                    W35  60m H.
  35592 Tonk, Christina                    W35  3000m, Hammer Throw, Cross
  35593 Walter, Iris                       W35  Cross
  35594 Wegele, Angela                     W35  60m
  35595 Weiss, Annette                     W35  800m, 1500m, 3000m
  35596 Weier, Anja                       W35  Shot Put
  35597 Weller Dr., Ellen                  W35  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  35598 Wessel, Katja                      W35  60m, 200m
  35599 Wrzesniok, Kornelia                W35  60m H., High Jump, Triple Jump, 
                                                Pentathlon
  35600 Wulfert, Astrid                    W35  60m H., High Jump, Pentathlon
  35601 Wlde, Silvia                      W35  3000m Walk
  35602 Zeidler, Brigitte                  W35  3000m Walk, 10km Race
  35603 Ziemann Dr., Christina             W35  Pole Vault
  40096 Achtelik, Alfred                   M40  Pole Vault
  40097 Albert, Michael                    M40  Shot Put, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  40098 Apfel, Ferdinand                   M40  3000m Walk
  40099 Arnoldi, Ekkehard                  M40  Pentathlon
  40100 Asmuth, Dominik                    M40  3000m, Cross
  40101 Baranzke, Martin                   M40  200m, Long Jump, Triple Jump
  40102 Becher, Falko                      M40  60m, 200m
  40103 Boehm, Thomas                      M40  60m H., Pentathlon
  40104 Brandt Dr., Robert                 M40  Pentathlon
  40105 Brecht, Gernot                     M40  Shot Put, Discus Throw
  40106 Britze, Frank                      M40  Triple Jump
  40107 Brstle Dr., Georg                 M40  60m
  40108 Buchholz, Steffen                  M40  400m
  40109 Burgstahler, Hans-Jrgen           M40  60m
  40110 Brkle, Michael                    M40  200m, 400m
  40111 Bttner, Harald                    M40  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  40112 Bhschnitt, Eckhard                M40  800m
  40113 Contag, Andreas                    M40  200m, 400m
  40114 Contag, Dietmar                    M40  200m, 800m
  40115 Dittrich, Steffen                  M40  Cross
  40116 Doege, Holger                      M40  200m
  40117 Dtsch, Toni                       M40  60m, Triple Jump
  40118 Eckl, Wolfgang                     M40  60m H.
  40119 Ediger, Thomas                     M40  Weight Throw
  40120 Eikelmann, Marcus                  M40  60m H.
  40121 Faber, Georg                       M40  800m
  40122 Falk, Jrgen                       M40  800m, 1500m
  40123 Frank, Peter                       M40  60m, 200m
  40124 Frey, Stephan                      M40  Weight Throw
  40125 Fruhmann-Berger, Steffen           M40  Triple Jump
  40126 Frmel, Martin                     M40  Jevelin Throw

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  15  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  40127 Frber Dr., Andreas                M40  Pentathlon
  40128 Gabel, Bernd                       M40  Pole Vault
  40129 Getek, Karol                       M40  High Jump
  40130 Gnauck, Dick                       M40  3000m Walk, 10km Race
  40131 Gosda, Ralf                        M40  1500m
  40132 Gromann, Stefan                   M40  800m
  40133 Gutjahr, Andreas                   M40  60m, 200m
  40134 Gntert, Thomas                    M40  60m, 200m
  40135 Hallmaier, Juergen                 M40  60m, 200m
  40136 Hanke, Hartmut                     M40  1500m
  40137 Hanne, Elias                       M40  800m
  40138 Hasler, Werner                     M40  3000m, Cross
  40139 Heck, Thomas                       M40  800m, 1500m
  40140 Heising, Rudi                      M40  400m
  40141 Helmboldt, Rolf                    M40  1500m, 3000m
  40142 Herrmann, Lutz                     M40  60m H., Pole Vault
  40143 Herzog, Albert                     M40  1500m, 3000m, Cross
  40144 Hillebrecht, Martin                M40  Pole Vault
  40145 Hoferichter, Ronald                M40  60m, Long Jump
  40146 Hoffmann, Hartmut                  M40  Pentathlon
  40147 Hckert, Jens                      M40  60m, 200m, 400m, 60m H.
  40148 Hll, Peter                        M40  60m, 200m, Pole Vault
  40149 Jngst, Heiko                      M40  Shot Put
  40150 Jttner, Thomas                    M40  60m H.
  40151 Kasper, Detlef                     M40  60m
  40152 Keller, Martin                     M40  Long Jump, Triple Jump
  40153 Kellner, Robert                    M40  800m
  40154 Knabe, Wolfgang                    M40  Triple Jump
  40155 Koller, Josef                      M40  60m H., Pole Vault
  40156 Kothmann, Bernhard                 M40  Discus Throw
  40157 Kraisel, Achim                     M40  Shot Put, Weight Throw
  40158 Krause, Michael                    M40  Shot Put
  40159 Krug, Christian                    M40  60m, 200m
  40160 Krger, Manfred                    M40  60m H., Pentathlon
  40161 Krmer Dr., Norman                 M40  Pole Vault, Long Jump
  40162 Kunz, Ralf                         M40  High Jump
  40163 Kpper, Ralph                      M40  1500m, Cross
  40164 Landmann, Thomas                   M40  High Jump
  40165 Lange, Matthias                    M40  3000m
  40166 Langsdorf, Thomas                  M40  800m
  40167 Lechler, Hartmut                   M40  800m
  40168 Leurer, Roland                     M40  800m, 1500m
  40169 Ludwig, Michael                    M40  200m, 400m
  40170 Malinowski, Peter                  M40  High Jump
  40171 Matthews, Johannes                 M40  3000m, Cross
  40172 Meisel, Jens                       M40  3000m Walk, 10km Race
  40173 Meurer, Michael                    M40  Pentathlon
  40174 Meyer, Jrgen                      M40  60m H., High Jump, Pentathlon
  40175 Mohrmann, Andreas                  M40  Pentathlon
  40176 Murphy, Thomas                     M40  Cross
  40177 Mhleisen, Thomas                  M40  60m, 60m H., Pole Vault, 
                                                Long Jump, Weight Throw
  40178 Mller, Andreas                    M40  800m
  40179 Mller, Christian                  M40  60m, 200m
  40180 Mller, Georg                      M40  60m, 200m
  40181 Naschke, Lutz                      M40  Pentathlon
  40182 Neudorfer, Josef                   M40  800m, 1500m
  40183 Nothdurft, Helmut                  M40  3000m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  16  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  40184 Ntzel, Ingo                       M40  3000m
  40185 Oefele, Josef                      M40  3000m
  40186 Ohge, Olaf                         M40  Long Jump, Triple Jump
  40187 Ohmann, Jrgen                     M40  High Jump
  40188 Olpp, Dieter                       M40  200m, 400m
  40189 Papst, Ronald                      M40  3000m Walk, 10km Race
  40190 Peter, Wolfgang                    M40  Hammer Throw, Jevelin Throw
  40191 Peters, Detlef                     M40  1500m, 3000m
  40192 Pfingst, Dietmar                   M40  60m, 200m, 400m
  40193 Philipp, Leander                   M40  60m, Long Jump
  40194 Pingpank, Markus                   M40  3000m
  40195 Poschwatta, Thorsten               M40  Pentathlon
  40196 Pyritz, Enrico                     M40  Shot Put
  40197 Raih, Rainer                       M40  Pentathlon
  40198 Reisner, Werner                    M40  200m, 400m
  40199 Riehm, Thomas                      M40  60m, 200m
  40200 Roehr, Wolf-Dietrich               M40  Pole Vault
  40201 Rue, Jrgen                       M40  200m, 400m
  40202 Rckel, Michael                    M40  Discus Throw, Jevelin Throw
  40203 Rsner, Volker                     M40  3000m
  40204 Samorey, Roger                     M40  400m, 1500m
  40205 Schatz, Gerhard                    M40  60m H., Pole Vault, Long Jump, 
                                                Triple Jump, Pentathlon
  40206 Scherg, Jrgen                     M40  Cross
  40207 Schirra, Thomas                    M40  60m, 200m
  40208 Schmding, Ralf                    M40  Cross
  40209 Schrage, Alfred                    M40  Jevelin Throw
  40210 Schreiber, Thomas                  M40  60m, 200m
  40211 Schrder, Hubert                   M40  Long Jump, Triple Jump
  40212 Schult, Torsten                    M40  Shot Put
  40213 Schwan, Ralf                       M40  800m, 1500m
  40214 Schfer, Peter                     M40  Jevelin Throw
  40215 Simon, Harry Gerhard               M40  Pole Vault, Pentathlon
  40216 Simon Dr., Armen                   M40  400m
  40217 Sperling, Christian                M40  200m, 400m
  40218 Spohrer, Siegfried                 M40  800m, 1500m
  40219 Straub, Thomas                     M40  Long Jump
  40220 Strehle, Rainer                    M40  200m
  40221 Sykownik, Frank                    M40  Pentathlon
  40222 Trenkle, Reinhard                  M40  200m, 400m
  40223 Tyrolf, Jrg                       M40  200m
  40224 Trk-Noack Dr., Uwe                M40  Pentathlon
  40225 Valentin, Joerg                    M40  3000m, Cross
  40226 Viola, Karlheinz                   M40  1500m
  40227 Vogel, Martin                      M40  60m H., Pentathlon
  40228 Voigt, Ralf                        M40  60m
  40229 Vlsgen, Wilfried                  M40  High Jump
  40230 Wagner, Robert                     M40  60m, 200m
  40231 Wahl, Roland                       M40  60m
  40232 Wardeck, Matthias                  M40  200m
  40233 Weber, Thomas                      M40  200m
  40234 Weidmann, Maximilian               M40  60m H.
  40235 Welke, Christian                   M40  Shot Put, Discus Throw
  40236 Wenk, Reiner                       M40  Long Jump
  40237 Werking, Rainer                    M40  Shot Put
  40238 Werner, Stefan                     M40  3000m Walk, 10km Race
  40239 Wiesner, Peter                     M40  60m, 200m
  40240 Wolf, Ludwig                       M40  60m, 200m, Long Jump

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  17  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  40241 Wrthele, Klaus                    M40  400m
  40242 Zelz, Klaus Peter                  M40  60m H., High Jump, Triple Jump, 
                                                Pentathlon
  40243 Zerres, Markus                     M40  3000m
  40244 Ziegler, Manfred                   M40  High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  40245 Ziermann, Christian                M40  200m, 400m
  40246 Zimdahl, Mario                     M40  Pentathlon
  40247 Zimmermann, Uwe                    M40  60m, Long Jump
  40248 von Drojetzky, Detlev              M40  Pole Vault
  40524 Amann, Brigitte                    W40  Shot Put, Discus Throw
  40525 Bast, Anne-Marie                   W40  3000m
  40526 Becker, Olga                       W40  60m, 60m H.
  40527 Bertsch, Beate                     W40  60m, 200m
  40528 Bieler, Kerstin                    W40  60m H., Long Jump
  40529 Broda, Birgit                      W40  60m, 200m, 400m
  40530 Bttner, Jutta                     W40  200m, Triple Jump
  40531 Br, Rosemarie                     W40  Pentathlon
  40532 Contag, Christiane                 W40  200m, 400m, Pentathlon
  40533 Ehrenberger, Margot                W40  3000m Walk, 10km Race
  40534 Falke, Monika                      W40  200m
  40535 Felsche, Manuela                   W40  Pentathlon
  40536 Fischer, Ingrid                    W40  3000m
  40537 Freyer-Krause, Helga               W40  High Jump
  40538 Frosch, Gerda                      W40  3000m Walk, 10km Race
  40539 Galler, Dagmar                     W40  Shot Put, Discus Throw
  40540 Gazda-Sagolla, Irena               W40  400m, 800m
  40541 Geil, Ingrid                       W40  Shot Put, Discus Throw
  40542 Gille, Ulrike                      W40  Discus Throw, Hammer Throw
  40543 Glatt, Esther                      W40  60m, 60m H., High Jump
  40544 Grau, Annegret                     W40  Jevelin Throw
  40545 Grissmer, Angelika                 W40  60m, 200m
  40546 Grling, Ulrike                    W40  60m, 200m
  40547 Habura, Barbara                    W40  400m, 800m
  40548 Heidrich, Brigitte                 W40  200m, 400m
  40549 Heilig-Duventaester, Marie-Luise   W40  800m, 1500m, 3000m, Cross
  40550 Henneberger, Christine             W40  Long Jump, Triple Jump
  40551 Hillebrand-Raves, Marion           W40  60m, 200m, 400m
  40552 Hinke, Manuela                     W40  60m
  40553 Hofmann, Monika                    W40  400m, 800m, 1500m
  40554 Hofmann-Wust, Birgit               W40  3000m Walk
  40555 Holzschuh, Andrea                  W40  800m
  40556 Huth, Evelin                       W40  High Jump
  40557 Hnig, Karin                       W40  Shot Put, Discus Throw
  40558 Jacobs, Sylvia                     W40  3000m, Cross
  40559 Janke, Silvia                      W40  Pole Vault
  40560 Jobmann, Astrid                    W40  Discus Throw, Hammer Throw
  40561 Kallmeier-Schrder, Kirsten        W40  60m, Long Jump
  40562 Kauerhof, Petra                    W40  60m, 200m, 400m
  40563 Kegel, Sylvia                      W40  60m, Cross
  40564 Keller, Renate                     W40  60m H., Long Jump, Triple Jump
  40565 Kiel, Brbel                       W40  800m
  40566 Klostermann, Waltraud              W40  1500m, 3000m, Cross
  40567 Kuhlenkamp, Sylvia                 W40  Cross
  40568 Kcher-Ziegler, Petra              W40  60m H.
  40569 Kppe, Karin                       W40  Hammer Throw
  40570 Lazik, Sigrun                      W40  Triple Jump, Jevelin Throw
  40571 Machill, Miriam                    W40  60m, 200m, Long Jump

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  18  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  40572 Makowiec Dr., Ursula               W40  Pole Vault
  40573 Moritz, Anke                       W40  60m, 200m, 60m H.
  40574 Mller, Heidrun                    W40  800m, 1500m
  40575 Mrz, Resi                         W40  60m
  40576 Nebelung, Andrea                   W40  High Jump
  40577 Ohlemacher, Sibille                W40  800m
  40578 Paetz, Angela                      W40  400m
  40579 Pottiez, Andrea                    W40  200m, High Jump, Long Jump
  40580 Preu, Sabine                      W40  Pentathlon
  40581 Redenz, Ursula                     W40  400m, 800m, 1500m
  40582 Rupp, Brigitte                     W40  1500m, 3000m, Cross
  40583 Schierjott, Sylvia                 W40  800m
  40584 Schrer-Standfu, Michaela         W40  200m, Long Jump
  40585 Schulz, Romana                     W40  60m, 200m, 60m H., Long Jump, 
                                                Pentathlon
  40586 Schulze, Brbel                    W40  Shot Put, Discus Throw
  40587 Schwanke, Ute                      W40  60m H., Shot Put, Pentathlon
  40588 Seidel, Martina                    W40  400m
  40589 Seifert, Liane                     W40  200m, Long Jump
  40590 Specht, Inge                       W40  Shot Put, Discus Throw
  40591 Spinner, Astrid                    W40  Long Jump
  40592 Stopka, Jutta                      W40  60m, 200m, 60m H.
  40593 Straschewski, Anke                 W40  High Jump, Pole Vault, 
                                                Shot Put, Pentathlon
  40594 Strohm, Susanne                    W40  Shot Put, Jevelin Throw
  40595 Thirtey, Ursula                    W40  Jevelin Throw
  40596 Tossmann, Karina                   W40  200m
  40597 Tresp, Angelika                    W40  60m, 200m
  40598 Vater, Elke                        W40  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  40599 Vormoor, Andrea                    W40  60m H., High Jump, Long Jump
  40600 Wartlik, Christine                 W40  Shot Put
  40601 Werner, Ilona                      W40  60m, 200m, 60m H., Pole Vault
  40602 Wess, Karin                        W40  60m, Long Jump
  40603 Wiesner, Anna                      W40  60m, 200m
  40604 Wolf, Ursula                       W40  1500m, 3000m
  40605 Wgenbauer, Silvia                 W40  60m
  40606 Zeidler, Sabine                    W40  60m, Triple Jump
  45072 Ammerich, Ludger                   M45  Long Jump, Triple Jump
  45073 Barak, Dieter                      M45  1500m, 3000m
  45074 Becker, Dirk                       M45  400m
  45075 Becker, Ernst                      M45  200m
  45076 Bindler, Walter                    M45  60m, 200m
  45077 Bodem, Wolfgang                    M45  High Jump
  45078 Bonacker, Ralf                     M45  200m, 400m, High Jump
  45079 Breeck, Christian                  M45  1500m
  45080 Bresch, Winfried                   M45  3000m Walk, 10km Race
  45081 Brill, Reinhard                    M45  60m, 200m
  45082 Broy, Eckart                       M45  3000m, Cross
  45083 Brkle, Martin                     M45  200m, 400m
  45084 Car Dr., Hans-Peter                M45  400m, Pole Vault, Triple Jump, 
                                                Pentathlon
  45085 Dannenberg, Volker                 M45  High Jump, Pentathlon
  45086 Dannhoff, Axel                     M45  1500m
  45087 Dirking, Ulrich                    M45  200m
  45088 Eichhorn, Harald                   M45  800m
  45089 Elstrodt, Werner                   M45  Pentathlon
  45090 Erdlenbruch Dr., Michael           M45  Cross

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  19  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  45091 Fischer, Kurt                      M45  60m, 200m
  45092 Flach, Georg                       M45  Cross
  45093 Fuchs Dr., Peter                   M45  200m
  45094 Garack, Andreas                    M45  1500m, 3000m
  45095 Geier, Hans-Jrgen                M45  400m
  45096 Gellhaus, Hans-Joachim             M45  Shot Put, Discus Throw
  45097 Genck, Martin                      M45  800m
  45098 Gerth, Peter                       M45  60m, 200m, Triple Jump
  45099 Glbert, Dieter                    M45  Long Jump, Triple Jump, 
                                                Pentathlon
  45100 Glser, Klaus-Peter                M45  60m, 200m
  45101 Grissmer, Bernhard                 M45  200m, 400m, 800m
  45102 Halm, Joachim                      M45  60m, 200m
  45103 Hanusch, Gottfried                 M45  60m H., Triple Jump
  45104 Hasse, Rdiger                     M45  60m, 200m
  45105 Hemmerich, Hubert                  M45  3000m, Cross
  45106 Hentze, Reinhard                   M45  Shot Put, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  45107 Hepperle, Roland                   M45  Pole Vault, Pentathlon
  45108 Hinterstsser, Jrgen              M45  Pole Vault
  45109 Hintschich, Rainer                 M45  1500m
  45110 Hofner, Reinhard                   M45  400m, 800m
  45111 Jaksche, Hermann                   M45  60m, 200m, 400m, Cross
  45112 Jssen, Werner                     M45  60m, 60m H., High Jump, 
                                                Long Jump
  45113 Karotsch, Frank                    M45  1500m, 3000m
  45114 Karst, Stefan                      M45  1500m, 3000m
  45115 Kaseder, Lothar                    M45  200m, 400m
  45116 Kindermann, Frank                  M45  60m
  45117 Klabouch, Manfred                  M45  800m
  45118 Knipper, Manfred                   M45  High Jump, Pentathlon
  45119 Konopka, Matthias                  M45  60m, 200m
  45120 Kretz, Wolfgang                    M45  3000m Walk
  45121 Kriedel, Holger                    M45  Pole Vault, Shot Put, 
                                                Pentathlon
  45122 Kppers, Heinz-Arno                M45  Triple Jump
  45123 Leiber, Armin                      M45  Pentathlon
  45124 Liebke, Bernd                      M45  Hammer Throw, Weight Throw
  45125 Lorenz, Florian                    M45  Cross
  45126 Lotz, Wolfgang                     M45  60m, 200m
  45127 Lukas, Erwin                       M45  Shot Put
  45128 Lders-Bahlmann, Uwe               M45  800m, 1500m, 3000m, Cross
  45129 Lbel, Eberhard                    M45  Pole Vault
  45130 Mager, Heinz-Hermann               M45  60m, 200m
  45131 Memering, Bernhard                 M45  3000m, Cross
  45132 Mltschoch, Reinhold                M45  200m
  45133 Moritz, Ronald                     M45  3000m
  45134 Mutschler, Erich                   M45  Pentathlon
  45135 Neuendorf Dr., Klaus-Peter         M45  High Jump, Pole Vault, 
                                                Long Jump, Pentathlon
  45136 Nucklies, Rolf                     M45  Pole Vault
  45137 Otto, Karl-Heinz                   M45  Shot Put
  45138 Pade, Hans-Jrg                    M45  3000m Walk, 10km Race
  45139 Pahl, Joachim                      M45  Shot Put, Discus Throw
  45140 Panek, Michael                     M45  Jevelin Throw
  45141 Payne, Robert                      M45  1500m, 3000m
  45142 Pieper, Ansgar                     M45  Pole Vault
  45143 Quoika, Siegfried                  M45  3000m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  20  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  45144 Raming, Manfred                    M45  3000m
  45145 Renner, Mario                      M45  60m H., Triple Jump, 
                                                Pentathlon
  45146 Rett Dr., Kristian                 M45  Long Jump, Pentathlon
  45147 Richter, Wolfgang                  M45  200m, 60m H., Pentathlon
  45148 Riedel, Wolf-Dietrich              M45  Pentathlon
  45149 Ringel, Bernd                      M45  Jevelin Throw
  45150 Rmisch, Bertold                   M45  3000m, Cross
  45151 Sachse, Jrgen                     M45  Hammer Throw, Weight Throw
  45152 Saile, Franz                       M45  60m H., Pentathlon
  45153 Sauer, Karl-Heinz                  M45  1500m, 3000m
  45154 Schmelzle, Axel                    M45  60m, 200m
  45155 Schmidinger, Roland                M45  800m
  45156 Schmitz, Josef                     M45  Triple Jump
  45157 Schneider, Klaus-Peter             M45  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  45158 Schwarz, Alfons                    M45  3000m Walk, 10km Race
  45159 Schwarz, Michael                   M45  Cross
  45160 Serowinski, Peter                  M45  Long Jump, Triple Jump
  45161 Sewald, Georg                      M45  60m, 200m
  45162 Sossdorf, Michael                  M45  Pole Vault
  45163 Staiger, Harald                    M45  3000m, Cross
  45164 Steinacker Dr., Theo               M45  Pentathlon
  45165 Strmann, Hilmar                   M45  60m, 60m H.
  45166 Tessin, Ulrich                     M45  60m H., Pole Vault, Pentathlon
  45167 Titze, Hans-Ulrich                 M45  Shot Put, Pentathlon, 
                                                Discus Throw
  45168 Uzelac, Billy                      M45  Cross
  45169 Vogel, Karl-Hermann                M45  High Jump
  45170 Vollmer, Manfred                   M45  400m, 800m
  45171 Vhringer, Hartwig                 M45  200m
  45172 Walter, Martin                     M45  60m, 200m, 400m
  45173 Walther, Wolfram                   M45  Triple Jump
  45174 Waschler Dr., Gerhard              M45  High Jump
  45175 Weber, Hans-Gnther                M45  Long Jump
  45176 Weber, Heinz                       M45  Shot Put, Jevelin Throw
  45177 Weber, Ralf                        M45  3000m, Cross
  45178 Weis, Werner                       M45  Cross
  45179 Wesp, Dietmar                      M45  Pole Vault
  45180 Wilhelm, Siegfried                 M45  3000m
  45181 Winkelhausen, Jrg-Andreas         M45  Jevelin Throw
  45182 Winkler, Klaus                     M45  800m, 1500m
  45183 Wolff, Joachim                     M45  Pentathlon
  45184 Ziegler, Jrg                      M45  60m, 200m, 400m
  45520 Albrecht, Angelika                 W45  400m, 800m
  45521 Altenfeld, Liane                   W45  Triple Jump
  45522 Aufderheide, Jutta                 W45  200m, 400m, High Jump
  45523 Ball, Angelika                     W45  Long Jump
  45524 Baseda, Wiebke                     W45  60m H., High Jump, Pentathlon, 
                                                Jevelin Throw
  45525 Behrens, Renate                    W45  Long Jump, Triple Jump
  45526 Burggraf, Monika                   W45  1500m
  45527 Bse, Sigrid                       W45  200m, 60m H., High Jump, 
                                                Long Jump, Pentathlon
  45528 Deufel, Marianne                   W45  60m H., High Jump, Pentathlon
  45529 Dietz, Regina                      W45  Cross
  45530 Echle, Marita                      W45  3000m Walk
  45531 Eisele, Monika                     W45  200m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  21  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  45532 Emmert, Gudrun                     W45  Shot Put, Weight Throw
  45533 Ermert, Anita                      W45  800m, 1500m
  45534 Ernst, Karin                       W45  1500m
  45535 Fick, Margit                       W45  200m, Shot Put, Weight Throw
  45536 Fischer, Anne                      W45  1500m, 3000m
  45537 Flgel, Monika                     W45  1500m
  45538 Fritsche, Susanne                  W45  60m, 200m
  45539 Fuhrmann, Dagmar                   W45  60m, 200m, 400m
  45540 Grahnert, Elke                     W45  60m H., Pentathlon
  45541 Gregor, Petra                      W45  High Jump
  45542 Greschner, Bernadette              W45  Weight Throw
  45543 Grimm, Renate                      W45  1500m, 3000m, Cross
  45544 Grtner, Jutta                     W45  3000m Walk
  45545 Glz, Karin                        W45  60m, Long Jump
  45546 Gricke, Bettina                   W45  60m, 200m
  45547 Heinlin, Birgit                    W45  800m, 1500m
  45548 Heitmann, Silke                    W45  60m, 200m
  45549 Holder, Angelika                   W45  Shot Put
  45550 Horwedel, Gabi                     W45  60m, 200m
  45551 Jung, Rita                         W45  Shot Put, Jevelin Throw
  45552 Keller, Heidi                      W45  Shot Put, Weight Throw
  45553 Kieninger, Renate                  W45  3000m
  45554 Kohn, Heike                        W45  Shot Put
  45555 Koop, Annette                      W45  800m, 1500m
  45556 Kopanitsak, Margarete              W45  60m, 200m, Long Jump
  45557 Maiwald, Heidi                     W45  Cross
  45558 Marquart, Maria                    W45  Cross
  45559 Mller, Karen                      W45  Cross
  45560 Nadj, Ursula                       W45  Long Jump
  45561 Neumann, Jutta                     W45  Discus Throw, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  45562 Ney, Christel                      W45  60m, Long Jump
  45563 Nowak, Sigrid                      W45  3000m
  45564 Ober, Marie-Luise                  W45  1500m, 3000m
  45565 Pahl, Claudia                      W45  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  45566 Patrzalek, Brigitte                W45  3000m Walk
  45567 Pelz Dr., Cornelia                 W45  Pentathlon
  45568 Petersen, Carola                   W45  Shot Put
  45569 Pletschen, Gisela                  W45  200m, 400m
  45570 Reinhold, Astrid                   W45  High Jump, Shot Put, 
                                                Discus Throw, Jevelin Throw
  45571 Riezler, Hannelore                 W45  60m, Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  45572 Sachsenhauser, Rosi                W45  60m, 200m, 60m H.
  45573 Schier, Irmgard                    W45  400m, Shot Put
  45574 Schmiemann, Petra                  W45  1500m
  45575 Schoeppe, Jutta                    W45  Pole Vault
  45576 Seifert, Gisela                    W45  3000m Walk, 10km Race
  45577 Seifert, Gisela                    W45  Triple Jump
  45578 Siller, Karin                      W45  60m, 200m, 400m
  45579 Steinkhler, Karla                 W45  3000m, Cross
  45580 Teuscher, Helma                    W45  Shot Put
  45581 Uhlig, Anita                       W45  Pole Vault
  45582 Uthe, Cornelia                     W45  Hammer Throw
  45583 Wiegand, Ute                       W45  Long Jump
  50058 Allnoch, Dieter                    M50  60m, 200m, Long Jump
  50059 Arnold, Wolfram                    M50  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  22  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  50060 Ball, Rdiger                      M50  800m, 1500m
  50061 Becker, Norbert                    M50  400m
  50062 Bendl, Franz                       M50  Discus Throw, Jevelin Throw
  50063 Beutel, Peter                      M50  60m, 200m
  50064 Brenner, Gert                      M50  60m, 200m
  50065 Bruegel, Juergen                   M50  3000m Walk
  50066 Buettner, Rolf                     M50  800m, 1500m
  50067 Busch, Peter                       M50  Shot Put, Discus Throw
  50068 Buschko, Gerold                    M50  3000m
  50069 Bchle, Bernd                      M50  800m, 1500m
  50070 Bttcher, Wolfgang                 M50  60m, Long Jump
  50071 Ciba, Christof                     M50  Pole Vault
  50072 Collisy, Christian                 M50  3000m
  50073 Domann Dr., Jrgen                 M50  Discus Throw, Jevelin Throw
  50074 Eder, Andreas                      M50  Hammer Throw, Weight Throw
  50075 Eichbaum, Hans                     M50  Discus Throw, Jevelin Throw
  50076 Engert, Reinhardt                  M50  800m, 1500m, 3000m, Cross, 
                                                Triple Jump
  50077 Engisch, Gerhard                   M50  Long Jump, Shot Put, 
                                                Pentathlon
  50078 Engl, Franz                        M50  Weight Throw
  50079 Erfurth, Gerd Ulrich               M50  3000m, Cross
  50080 Fewinger, Hans-Josef               M50  800m, Cross
  50081 Fischbach, Bernhard                M50  60m, 200m
  50082 Fricke, Joachim                    M50  Pole Vault, Pentathlon
  50083 Frohnert, Werner                   M50  Triple Jump
  50084 Gartheis, Norbert                  M50  3000m Walk, 10km Race
  50085 Gaus, Peter                        M50  3000m Walk, 10km Race
  50086 Gebauer, Klaus                     M50  1500m
  50087 Geis, Hildebrand                   M50  60m H., Jevelin Throw
  50088 Gleichmann, Hans-Jrgen            M50  60m H.
  50089 Glckner, Reinhard                 M50  3000m, Cross
  50090 Goldammer, Klaus                   M50  800m, 3000m
  50091 Graf, Alfons                       M50  800m, 1500m, 3000m
  50092 Gutthoff, Werner                   M50  3000m
  50093 Haas, Walter                       M50  Shot Put
  50094 Hampel, Horst                      M50  60m H., Pentathlon
  50095 Hausner, Rudolf                    M50  60m H., Pole Vault, Pentathlon
  50096 Heling, Johannes                   M50  60m
  50097 Herzberg Dr., Guenther             M50  60m H., Pentathlon
  50098 Holwein, Wolfgang                  M50  60m, 200m
  50099 Hnert, Wolf                       M50  60m, 200m, Long Jump
  50100 Karg, Fritz                        M50  60m, 200m, Long Jump
  50101 Kassner Dr., Dieter                M50  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  50102 Knecht, Gotthold                   M50  60m, High Jump, Long Jump, 
                                                Shot Put
  50103 Kopp, Gerd                         M50  60m, 200m
  50104 Kretzschmar, Rolf                  M50  400m
  50105 Kunigkeit, Eckhard                 M50  High Jump
  50106 Knig, Rudolf                      M50  60m, 400m
  50107 Lenz, Klaus                        M50  10km Race
  50108 Marxer, Adi                        M50  Pole Vault, Pentathlon
  50109 Maslo, Gnther                     M50  3000m, Cross
  50110 Meier, Manfred                     M50  Shot Put
  50111 Mertens, Klemens                   M50  Pentathlon
  50112 Meyer, Johannes Joachim            M50  60m, 200m, Triple Jump
  50113 Michelchen, Reinhard               M50  60m, 200m, 400m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  23  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  50114 Mika, Gnther                      M50  3000m
  50115 Molinari, Francesco                M50  60m
  50116 Mller, Reimund                    M50  Jevelin Throw
  50117 Neu, Gnter                        M50  800m, 1500m
  50118 Neumann, Peter                     M50  60m, 200m, Long Jump
  50119 Neumller, Wolfgang                M50  3000m Walk, 10km Race
  50120 Niemann, Wolfgang                  M50  60m, 200m
  50121 Penndorf, Joerg                    M50  Long Jump
  50122 Pfisterer, Hans                    M50  3000m
  50123 Pletzer, Rudolf                    M50  3000m, Cross
  50124 Ptz, Hans-Werner                  M50  3000m Walk, 10km Race
  50125 Radon, Gerhard                     M50  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  50126 Rhaue, Reinhard                    M50  400m, Pentathlon
  50127 Richter, Werner                    M50  Long Jump
  50128 Ritte, Wolfgang                    M50  Pole Vault, Long Jump
  50129 Sammet, Hans-Rudolf                M50  200m, 60m H., Long Jump
  50130 Sarembe, Ferdinand                 M50  3000m Walk, 10km Race
  50131 Schaeffer, Udo                     M50  3000m Walk, 10km Race
  50132 Schenzle, Norbert                  M50  60m, 200m
  50133 Schlee, Gerhard                    M50  60m, 200m
  50134 Schley, Harold                     M50  400m
  50135 Schmid, Rudi                       M50  3000m, Cross
  50136 Schmidt, Franz                     M50  800m, 1500m, 3000m
  50137 Schomacher, Hermann                M50  Cross
  50138 Schroeder Dr., Gerhard             M50  Long Jump, Pentathlon
  50139 Schttler, Wilhelm                 M50  3000m
  50140 Sextl, Gerhard                     M50  Hammer Throw, Weight Throw
  50141 Spohr, Karl-Heinz                  M50  1500m
  50142 Springborn, Horst                  M50  Shot Put
  50143 Tauscher, Christian                M50  Pole Vault
  50144 Teufel, Alois                      M50  60m, 200m, Long Jump
  50145 Thiex, Albert                      M50  10km Race
  50146 Uhrig, Bernd                       M50  60m H., Long Jump, Triple Jump
  50147 Ulbrich, Werner                    M50  1500m, 3000m
  50148 Vogler, Reinhart                   M50  Cross
  50149 Weber, Karl-Ulrich                 M50  High Jump
  50150 Weising, Wolfgang                  M50  1500m
  50151 Wenzke, Manfred                    M50  Long Jump, Triple Jump
  50152 Wirth, Alexander                   M50  Triple Jump
  50153 Witzel, Wolfgang                   M50  400m, 800m
  50154 Wolf, Jrgen                       M50  Weight Throw
  50155 Zerbian, Henry                     M50  Long Jump, Triple Jump
  50156 Ziesemer, Frank                    M50  3000m, Cross
  50511 Bezold, Hannelore                  W50  1500m
  50512 Dech, Inge                         W50  60m, High Jump, Long Jump
  50513 Dietrich, Rosi                     W50  Shot Put, Weight Throw
  50514 Drayss-Bitsch, Irene               W50  Shot Put
  50515 Dygas, Karin                       W50  3000m Walk
  50516 Friedrich, Christina               W50  200m, 400m, 60m H., 
                                                Triple Jump
  50517 Funke, Karin                       W50  Pole Vault
  50518 Goessling, Sigrid                  W50  60m, 200m
  50519 Graser, Helma                      W50  60m, 200m, Long Jump
  50520 Gruenig, Heidrun                   W50  3000m Walk, 10km Race
  50521 Gtz, Anna Elisabeth               W50  10km Race
  50522 Hain-Anderer, Maria                W50  1500m, 3000m
  50523 Hiltscher, Ulrike                  W50  60m, 200m, 400m, Pentathlon

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  24  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  50524 Hoffmann, Ingrid                   W50  200m, 400m, 800m
  50525 Keller, Ellen                      W50  200m, 400m, 800m
  50526 Korte, Irena                       W50  800m, 1500m, 3000m
  50527 Kothencz, Zsuzsanna                W50  Discus Throw
  50528 Kuenzel, Karin                     W50  3000m
  50529 Leaping Rabbit, Grania             W50  60m H., Pole Vault, Pentathlon
  50530 Machner, Regina                    W50  60m H.
  50531 Matzeit, Brigitte                  W50  60m
  50532 Max, Erika                         W50  3000m Walk
  50533 Mergl, Edith                       W50  Shot Put, Discus Throw
  50534 Molinari, Regina                   W50  Shot Put, Weight Throw
  50535 Otto, Geraldine                    W50  60m, 200m, 60m H.
  50536 Pattison, Elisabeth                W50  60m, 200m, Long Jump
  50537 Pfleiderer, Hilde                  W50  60m, Long Jump
  50538 Ritte, Ute                         W50  Pole Vault
  50539 Roider, Sieglinde                  W50  3000m
  50540 Rmpler, Angelika                  W50  High Jump, Shot Put, 
                                                Pentathlon, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  50541 Schmitt, Karin                     W50  High Jump, Shot Put
  50542 Stadler, Eva                       W50  Pentathlon
  50543 Thoma, Ingeborg                    W50  60m, Long Jump
  50544 Tietze, Dorothee                   W50  High Jump
  50545 Tust, Edith                        W50  3000m Walk, 10km Race
  50546 Vogel, Gudrun                      W50  1500m, 3000m, Cross
  50547 Vollert, Claudia                   W50  High Jump, Shot Put, 
                                                Pentathlon, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  50548 Vollmer, Brbel                    W50  60m
  50549 Wulsch, Sigrid                     W50  3000m
  50550 Zentner, Lidia                     W50  800m, 1500m, 3000m
  55042 Augustin, Klaus                    M55  800m, 1500m, 3000m
  55043 Bandur, Norbert                    M55  400m
  55044 Bauder, Richard                    M55  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw, Weight Throw
  55045 Becker, Werner                     M55  1500m
  55046 Beermann, Werner                   M55  High Jump
  55047 Beinvogl Dr., Wilhelm              M55  60m H., Pentathlon
  55048 Beyer-Maidhof, Wolfgang            M55  800m, 1500m
  55049 Biswurm, Dirk                      M55  Pentathlon
  55050 Busenbender, Walter                M55  200m, 400m
  55051 Bndgens, Valentin                 M55  800m, 1500m, 3000m
  55052 Carle, Dieter                      M55  60m, 200m
  55053 Columberg, Hansjrg                M55  1500m, 3000m
  55054 Cordes, Heinz-Dieter               M55  3000m, Cross
  55055 Dannenberg, Juergen                M55  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  55056 Dannenhauer, Gerhard               M55  Cross
  55057 Eisfeller, Peter                   M55  3000m Walk, 10km Race
  55058 Ertl, Laszlo                       M55  800m
  55059 Fenske, Hans-Joachim               M55  High Jump
  55060 Fruehauf, Hans-Juergen             M55  60m, Pentathlon
  55061 Fuchs, Ulrich                      M55  400m
  55062 Gabel, Heinz                       M55  60m, 200m, Shot Put, 
                                                Jevelin Throw
  55063 Gleitsmann, Gnter                 M55  High Jump, Pentathlon
  55064 Grfnitz, Karl-Heinz               M55  200m, 400m
  55065 Gttner, Peter                     M55  60m, 200m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  25  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  55066 Hanke, Herbert                     M55  Pentathlon
  55067 Hartung, Gnter                    M55  60m, 200m, 400m
  55068 Heinzel, Hans Joachim              M55  Long Jump
  55069 Hennig, Werner                     M55  Shot Put, Discus Throw
  55070 Hermes, Alfred                     M55  800m, 1500m, 3000m
  55071 Hessert, Helmut                    M55  60m H., Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  55072 Hintze, Manfred                    M55  Hammer Throw
  55073 Ihrke, Lutz                        M55  60m, 200m
  55074 Joas, Reinhard                     M55  800m
  55075 Kehrer, Hans                       M55  3000m Walk, 10km Race
  55076 Kesselring Dr., Alfred             M55  Long Jump, Pentathlon
  55077 Kinner, Wolfgang                   M55  400m
  55078 Klemm, Ulrich                      M55  60m, 200m, Pentathlon
  55079 Klingler, Roland                   M55  Discus Throw
  55080 Koch, Manfred                      M55  60m, 200m
  55081 Kocon, Rudolf                      M55  Pentathlon
  55082 Kolinko, Oleg                      M55  3000m Walk, 10km Race
  55083 Konrad, Josef                      M55  1500m, 3000m
  55084 Kreft, Claus-Werner                M55  Long Jump, Triple Jump
  55085 Krone, Reinhard                    M55  Shot Put
  55086 Krmer, Gerd                       M55  Pentathlon
  55087 Khlewind, Hans                    M55  Triple Jump
  55088 Knig, Eduard                      M55  Cross
  55089 Leopold, Alfred                    M55  High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  55090 Lippoldes, Udo                     M55  60m, 200m, High Jump, 
                                                Long Jump, Pentathlon
  55091 Luther, Bernd                      M55  3000m Walk, 10km Race
  55092 Maier, Eugen                       M55  1500m, 3000m, Cross
  55093 Mann, Wolfgang                     M55  200m, High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump, Pentathlon
  55094 Markowski, Bogdan                  M55  Pole Vault
  55095 Meyer Dr., Siegfried               M55  Pentathlon
  55096 Meyer-Hartmann, Norbert            M55  60m, 200m
  55097 Morgenthaler, Karlheinz            M55  400m, 800m
  55098 Mller-Kaler, Michael              M55  Pole Vault
  55099 Peitzmeier, Volker                 M55  60m, 200m, 400m
  55100 Reichelt, Willi                    M55  High Jump
  55101 Reitwiesner, Ewald                 M55  3000m
  55102 Rudert, Jrgen                     M55  Pole Vault, Long Jump
  55103 Rudolph, Alois                     M55  High Jump
  55104 Schauz, Klaus                      M55  Jevelin Throw
  55105 Schmidt, Winfried                  M55  1500m, 3000m
  55106 Scholz, Peter                      M55  200m, 400m
  55107 Schwertz, Volker                   M55  Hammer Throw
  55108 Seydter, Erwin                     M55  60m, 200m, 400m
  55109 Staiger, Martin                    M55  1500m, 3000m
  55110 Thiele, Rudolf                     M55  400m, 800m
  55111 Thrun, Detlef                      M55  3000m Walk
  55112 Tisch, Dieter                      M55  60m, 200m, 60m H.
  55113 Toscher, Walter                    M55  60m, 200m
  55114 Vollmert, Hermann                  M55  800m, 1500m, 3000m
  55115 Wagner, Rudolf                     M55  Discus Throw, Hammer Throw
  55116 Weber Dr., Werner                  M55  Shot Put
  55117 Weitz, Hans Josef                  M55  Shot Put, Discus Throw
  55118 Wiechmann, Heinrich                M55  Pentathlon, Jevelin Throw
  55119 Wollnik, Kurt                      M55  200m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  26  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  55120 Wondra, Heinz                      M55  200m, 400m, Long Jump
  55121 Zeisse, Lutz                       M55  200m, 400m, Pentathlon
  55122 Zeuch, Willi                       M55  200m, 400m
  55509 Albrecht, Teodora                  W55  Shot Put, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  55510 Ambratis, Heidelore                W55  Hammer Throw, Weight Throw
  55511 Baumert, Barbara                   W55  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  55512 Bernhard, Margot                   W55  60m, 200m, High Jump, Shot Put
  55513 Best, Margarete                    W55  3000m Walk
  55514 Blume, Rosina                      W55  3000m Walk, 10km Race
  55515 Brockhaus, Heidi                   W55  60m, 200m, Long Jump, Shot Put
  55516 Bttner, Jutta                     W55  60m
  55517 Deuner, Monika                     W55  Jevelin Throw
  55518 Foerster, Karin                    W55  60m, 200m, 60m H., Pole Vault, 
                                                Long Jump
  55519 Golde, Doris                       W55  Cross
  55520 Hanke Dr., Kristina                W55  Jevelin Throw
  55521 Harms, Ursula                      W55  3000m
  55522 Hartung, Sieglinde                 W55  200m, Shot Put
  55523 Herrmann, Hannelore                W55  High Jump
  55524 Herzog, Ursula                     W55  800m, 1500m, 3000m
  55525 Htger, Annegret                   W55  60m
  55526 Kraehe, Waltraud                   W55  400m, 60m H., High Jump
  55527 Mackenroth, Ute                    W55  Shot Put, Hammer Throw, 
                                                Jevelin Throw, Weight Throw
  55528 Meier, Ingrid                      W55  60m, 200m, Long Jump
  55529 Metzler, Christl                   W55  60m, 200m
  55530 Molter, Margarete                  W55  3000m Walk, 10km Race
  55531 Moser, Gabriele                    W55  3000m Walk, High Jump
  55532 Nohl, Eva                          W55  Weight Throw
  55533 Reismann, Gertrude                 W55  60m, 200m, High Jump, 
                                                Long Jump, Triple Jump
  55534 Saborni, Brigitte                  W55  60m, 60m H., High Jump, 
                                                Long Jump
  55535 Schaeffler, Roswitha               W55  800m, 1500m, 3000m
  55536 Schmitz, Anne                      W55  Shot Put, Discus Throw
  55537 Schommler, Brigitte                W55  60m, 200m
  55538 Werner, Annelore                   W55  3000m Walk, 10km Race
  55539 Widmann, Dagmar                    W55  200m, Pole Vault, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  55540 Zoerner, Petra                     W55  60m, 200m, 400m
  60042 Abeln, Alfred                      M60  Discus Throw
  60043 Albrecht, Hermann                  M60  High Jump, Pole Vault, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  60044 Angermund, Werner                  M60  Discus Throw, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  60045 Arnd, Manfred                      M60  60m
  60046 Bahr, Klaus-Eggert                 M60  60m H., Pentathlon
  60047 Bartoschik, Jrg                   M60  High Jump
  60048 Bauer, Walter                      M60  60m H., Pentathlon
  60049 Bauernschuster, Alfons             M60  200m
  60050 Baur, Guenter                      M60  60m, 200m
  60051 Bautsch, Manfred                   M60  3000m Walk, 10km Race
  60052 Berres, Otmar                      M60  Triple Jump, Shot Put, 
                                                Discus Throw
  60053 Bonne, Hartmut                    M60  10km Race

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  27  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  60054 Bonnie, Roman                      M60  60m, 200m
  60055 Boysen, Christian                  M60  200m, 400m, Long Jump
  60056 Brandner, Dieter                   M60  60m
  60057 Caspers, Lutz                      M60  Hammer Throw, Weight Throw
  60058 Dahms, Reinhard                    M60  Pole Vault, Long Jump, 
                                                Pentathlon
  60059 Damitz, Hans-Peter                 M60  3000m Walk, 10km Race
  60060 Degener, Karl                      M60  3000m Walk, 10km Race
  60061 Diehm, Helmut                      M60  High Jump, Pole Vault
  60062 Dobre, Elias                       M60  3000m, Cross
  60063 Eikemeyer, Dagobert                M60  60m, 200m, 400m, 3000m Walk, 
                                                10km Race
  60064 Eisele, Roland                     M60  200m, Long Jump, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  60065 Engelhardt, Joachim                M60  800m, 1500m
  60066 Erdmann, Hartmut                   M60  800m
  60067 Erdmann, Manfred                   M60  Shot Put, Jevelin Throw
  60068 Finster, Heribert                  M60  60m, 200m
  60069 Flschow, Bernd                    M60  1500m, 3000m
  60070 Geese Dr., Rolf                    M60  60m H., Pentathlon
  60071 Goldschmidt, Kurt                  M60  Shot Put
  60072 Gro, Werner                       M60  60m, 200m
  60073 Gndling, Norbert                  M60  1500m, 3000m
  60074 Halboth, Wolfram                   M60  3000m Walk, 10km Race
  60075 Halder, Josef                      M60  60m, Pole Vault
  60076 Hamel, Wolfgang                    M60  Shot Put
  60077 Heiliger, Gnther                  M60  200m
  60078 Hermann, Erwin                     M60  High Jump
  60079 Hoffmann, Achim                    M60  800m, 1500m
  60080 Hofmann, Heinz                     M60  400m, 1500m, Cross
  60081 Huber, Andreas                     M60  1500m, 3000m, Cross
  60082 Jakob, Karl                        M60  200m
  60083 Jordan, Ewald                      M60  Jevelin Throw
  60084 Kappei, Werner                     M60  400m, Pentathlon
  60085 Kautz, Christian                   M60  Long Jump
  60086 Kiefersauer, Stefan                M60  Shot Put
  60087 Kleine-Homann, Egon                M60  200m, 400m, 800m
  60088 Knaack, Michael                    M60  60m
  60089 Krger, Bernd                      M60  1500m, 3000m
  60090 Kustermann, Helmut                 M60  Cross
  60091 Kutschke, Volker                   M60  High Jump, Triple Jump
  60092 Khnhold, Klaus-Jrgen             M60  Shot Put
  60093 Lang, Otto                         M60  3000m
  60094 Lensing, Rainer                    M60  Pentathlon
  60095 Lohmann, Goetz-Peter               M60  1500m, 60m H.
  60096 Ludwig, Alfred                     M60  10km Race
  60097 Madsen, Manfred                    M60  Shot Put
  60098 Maier, Felix                       M60  3000m Walk, 10km Race
  60099 Manz, Klaus                        M60  Pentathlon
  60100 Mey, Werner                        M60  1500m, 3000m
  60101 Mielke, Gnter                     M60  3000m
  60102 Milleck, Kurt                      M60  High Jump
  60103 Mittmann, Heinz-Jrgen             M60  3000m Walk, 10km Race
  60104 Mller, Hartmut                    M60  High Jump
  60105 Paris, Joel                        M60  3000m
  60106 Pasek, Jrgen                      M60  1500m, Cross
  60107 Pluecker, Guenter                  M60  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  28  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  60108 Plutowski, Rembert                 M60  Pentathlon
  60109 Rampf, Roland                      M60  3000m
  60110 Rapp, Siegfried                    M60  10km Race
  60111 Rebholz, Helmut                    M60  High Jump, Pentathlon
  60112 Reich, Fernando Hans               M60  Cross
  60113 Reichardt, Diethart                M60  60m, 200m
  60114 Reichert, Siegfried                M60  Cross
  60115 Reichle, Fritz                     M60  60m, 200m
  60116 Reinhardt, Eugen                   M60  Shot Put
  60117 Restle, Ulf                        M60  60m, 200m
  60118 Reusch, Ernst                      M60  Jevelin Throw
  60119 Roeckle, Peter                     M60  60m, 200m
  60120 Rcken, Hans                       M60  Discus Throw, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  60121 Rsner, Hans-Jrgen                M60  200m, 400m
  60122 Rle, Georg                       M60  High Jump, Triple Jump
  60123 Scheer, Wulf-Dieter                M60  High Jump, Pole Vault
  60124 Scheidt, Willi                     M60  200m, 400m, 800m
  60125 Schlmmer, Rudolf                  M60  1500m, 3000m
  60126 Schmitt, Gerold                    M60  60m, 200m, 400m
  60127 Schuberth, Joachim                 M60  200m, Triple Jump, Pentathlon
  60128 Schuck, Hans                       M60  200m, 400m
  60129 Schulhauser, Helmut                M60  800m
  60130 Schumm, Peter                      M60  3000m Walk, 10km Race
  60131 Schfer, Norbert                   M60  800m
  60132 Seiffert, Gerold                   M60  800m, 1500m
  60133 Seiler, Peter                      M60  1500m
  60134 Sievers Dr., Uwe                   M60  Long Jump, Triple Jump
  60135 Spiller, Peter                     M60  Shot Put, Discus Throw
  60136 Stierle, Bernhard                  M60  60m H., High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  60137 Strasshofer, Gregor                M60  Pole Vault, Pentathlon
  60138 Sturz, Erich                       M60  3000m Walk, 10km Race
  60139 Thiel, Heinz-Peter                 M60  10km Race
  60140 Tjudjumow, Jewlampi                M60  3000m Walk, 10km Race
  60141 Unger, Peter                       M60  60m, 200m, 60m H.
  60142 Velte, Werner                      M60  1500m, 3000m, Cross
  60143 Verstegen, Willi                   M60  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  60144 Viehmaier, Rudi                    M60  200m
  60145 Voogdt, Dieter                     M60  Pentathlon
  60146 Walther, Klaus                     M60  3000m Walk, 10km Race
  60147 Werner, Bruno                      M60  Shot Put
  60148 Wietfeld Dr., Klaus                M60  60m H.
  60149 Wilden, Helmut                     M60  200m, 400m
  60150 Wochnowski, Ulrich                 M60  Pentathlon
  60151 Wolter, Siegfried                  M60  Hammer Throw, Weight Throw
  60152 Worst, Werner                      M60  800m
  60153 Zahn, Heinz                        M60  Long Jump, Triple Jump
  60154 Zempel, Gerd                       M60  Pentathlon
  60155 Zschiesche, Dieter                 M60  3000m Walk, 10km Race
  60156 von Glasenapp, Joachim             M60  60m
  60509 Azeroth, Heidi                     W60  1500m, Cross
  60510 Boeker, Hella                      W60  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  60511 Drger, Helga                      W60  3000m Walk, 10km Race
  60512 Eriksen, Anne-Kathrin              W60  60m, 200m, Long Jump

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  29  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  60513 Frederiks, Rona                    W60  3000m
  60514 Fuhrmann, Charlotte                W60  Shot Put, Jevelin Throw
  60515 Frtig, Inke                       W60  60m, Long Jump
  60516 Geisler, Irene                     W60  60m
  60517 Girards, Rosa                      W60  3000m Walk, 10km Race
  60518 Goldschatz, Ingrid                 W60  400m, 800m
  60519 Haeuser, Christel                  W60  High Jump
  60520 Herrendoerfer, Ursula              W60  3000m Walk, 10km Race
  60521 Holzknecht, Ingrid                 W60  60m, 200m, 400m, Shot Put
  60522 Horn, Marita                       W60  Discus Throw, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  60523 Illgen, Karin                      W60  Shot Put, Discus Throw
  60524 Kimmel, Renate                     W60  60m
  60525 Knringer, Traude                  W60  3000m Walk, 10km Race
  60526 Kraly, Doris                       W60  Weight Throw
  60527 Kuemmerle-Valk, Friderun           W60  60m, 200m, 400m, 60m H., 
                                                High Jump, Long Jump, 
                                                Pentathlon
  60528 Lange, Brigitte                    W60  Hammer Throw, Weight Throw
  60529 Lay, Vroni                         W60  60m, Long Jump
  60530 Maier, Edith                       W60  Shot Put, Weight Throw
  60531 Mathes, Brunhild                   W60  Shot Put
  60532 Mller, Eliana                     W60  3000m Walk
  60533 Mller, Ishild                     W60  60m, Shot Put, Discus Throw
  60534 Nix, Diethild                      W60  60m H., High Jump, Pole Vault
  60535 Pfeiffer, Gerda                    W60  Shot Put
  60536 Schieferdecker, Christiane         W60  800m, 1500m, 3000m
  60537 Schittenhelm, Ursula               W60  200m, Long Jump
  60538 Schneider, Emmi                    W60  800m, 1500m, 3000m
  60539 Seibert, Gerda                     W60  60m, 200m, 400m
  60540 Seiler, Waltraud                   W60  3000m Walk, 10km Race
  60541 Springmann, Erika                  W60  High Jump, Triple Jump, 
                                                Shot Put, Jevelin Throw
  60542 Staubermann, Hermine               W60  400m, 800m, 1500m, 3000m
  60543 Stecher, Gisela                    W60  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  60544 Stedtler, Christa                  W60  60m, 200m, 400m, 60m H., 
                                                Pentathlon
  60545 Stelling, Ursula                   W60  High Jump
  60546 Strasdas, Edeltraud                W60  60m, 200m
  60547 Sulzer, Waltraud                   W60  Cross
  60548 Vogel, Renate                      W60  High Jump, Jevelin Throw
  60549 Welz, Anita                        W60  Shot Put, Jevelin Throw
  60550 Wetzel, Hilka                      W60  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  60551 Wolf, Barbara                      W60  800m, 1500m, 3000m
  60552 Wrth, Lotte                       W60  60m, Long Jump
  65029 Adams, Gerhard                     M65  60m
  65030 Andresen, Klaus                    M65  3000m Walk, 10km Race
  65031 Appel, Adolf                       M65  Long Jump, Triple Jump
  65032 Baumgarten, Horst                  M65  Hammer Throw, Weight Throw
  65033 Bernhard, Helmut                   M65  60m, 200m, 400m
  65034 Beyer, Baldur                      M65  Discus Throw, Hammer Throw
  65035 Braun, Gnter                      M65  High Jump, Pentathlon
  65036 Bruckhaus, Gerhard                 M65  Discus Throw, Weight Throw
  65037 Brueckmann, Guenter                M65  Pole Vault
  65038 Buss, Karl-Heinz                   M65  200m, 400m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  30  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  65039 Bckermann, Bernhard               M65  60m, 200m
  65040 Carstensen, Jens                   M65  200m, Long Jump, Triple Jump
  65041 Dorn, Dietrich                     M65  800m, 3000m
  65042 Dorn, Rudolf                       M65  High Jump, Pole Vault
  65043 Drews, Hubert                      M65  200m, 400m
  65044 Duttke, Dieter                     M65  Shot Put, Jevelin Throw
  65045 Eisenhardt, Gnter                 M65  Cross
  65046 Engfer, Alfred                     M65  400m, 800m
  65047 Fischer, Lothar                    M65  Long Jump, Triple Jump
  65048 Flassnoecker, Holger               M65  3000m Walk, 10km Race
  65049 Frank, Hans                        M65  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw
  65050 Freund, Karl                       M65  3000m, Cross
  65051 Gasper, Hans Juergen               M65  60m, 200m, Long Jump
  65052 Gassmann, Anton                    M65  Shot Put, Discus Throw
  65053 Geier, Harry                       M65  400m
  65054 Girards, Rudolf                    M65  3000m Walk, 10km Race
  65055 Goeggel, Adelbert                  M65  Pole Vault, Pentathlon
  65056 Gruenig, Wilhelm                   M65  800m, 1500m, 3000m
  65057 Haberkorn, Franz                   M65  Weight Throw
  65058 Hack, Wilfried                     M65  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Weight Throw
  65059 Hansen, Johann                     M65  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  65060 Heckelsmiller, Georg               M65  Pentathlon
  65061 Heidinger, Klaus                   M65  60m, 200m, 60m H., Long Jump, 
                                                Triple Jump, Pentathlon
  65062 Heinz, Edward                      M65  Pentathlon
  65063 Helber, Fritz                      M65  1500m, 3000m
  65064 Helm, Winfried                     M65  800m, 1500m
  65065 Herbstrith, Rudi                   M65  Weight Throw
  65066 Herrler, Horst                     M65  Pole Vault
  65067 Hoffmann, Dietrich                 M65  Pentathlon, Jevelin Throw
  65068 Kern, Manfred                      M65  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw, Weight Throw
  65069 Klauder, Gerhard                   M65  800m
  65070 Klaus, Willi                       M65  200m, 400m, 800m, Pentathlon
  65071 Klingelhoefer, Dieter              M65  200m, 400m
  65072 Knaeringer, Frank                  M65  3000m Walk, 10km Race
  65073 Krzonkalla, Peter                  M65  Cross
  65074 Kuhn, Heinz                        M65  60m, High Jump
  65075 Kurz, Josef                        M65  1500m, 3000m
  65076 Khler, Harry                      M65  1500m, 3000m
  65077 Lange, Hans-Joachim                M65  60m, 200m
  65078 Listl, Josef                       M65  3000m
  65079 Mammay, Alfred                     M65  800m, Shot Put
  65080 Marg, Karl-Heinz                   M65  Shot Put
  65081 Mayr, Josef                        M65  3000m
  65082 Merten, Rolf                       M65  60m H.
  65083 Meyer, Detlef                      M65  1500m, 3000m
  65084 Mittag, Gernot                     M65  3000m Walk
  65085 Mller, Guido                      M65  60m, 200m, 400m, 60m H.
  65086 Mller, Lothar                     M65  Long Jump
  65087 Mller, Walter                     M65  Pole Vault
  65088 Nehren, Adolf                      M65  200m, 400m, Long Jump
  65089 Neumann, Karl-Heinz                M65  60m, 200m, 400m
  65090 Oetken, Heinz                      M65  60m H.

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  31  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  65091 Ortmanns Dr., Gnter               M65  60m H., Pentathlon
  65092 Rath, Uwe                          M65  Shot Put, Jevelin Throw
  65093 Rehpenning, Bernd                  M65  Shot Put, Discus Throw
  65094 Ritter, Lothar                     M65  3000m Walk
  65095 Rother, Hans-Joachim               M65  800m, 1500m, 3000m, Cross
  65096 Runge, Hans-Jrgen                 M65  60m, 200m
  65097 Salberg, Wolfgang                  M65  Long Jump, Triple Jump, 
                                                Pentathlon
  65098 Sauter, Hans                       M65  3000m Walk
  65099 Sautter, Hans                      M65  60m, 200m
  65100 Schallau, Werner                   M65  Pentathlon
  65101 Scheide, Karl                      M65  Pentathlon
  65102 Scherer, Gnter                    M65  60m, 200m
  65103 Scherible, Arthur                  M65  800m, 1500m, 3000m, Cross
  65104 Schmid Dr., Karl                   M65  60m
  65105 Schmidt, Heinz                     M65  High Jump
  65106 Schnitzler, Walter                 M65  Long Jump
  65107 Schumacher, Helmut                 M65  60m, 200m, 400m
  65108 Seeberger, Reinhold                M65  High Jump
  65109 Speckens, Peter                    M65  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Weight Throw
  65110 Staudenmayer, Wolfgang             M65  400m, Long Jump
  65111 Still, Hans Albert                 M65  1500m, 3000m
  65112 Tilmann Dr., Gerhard               M65  60m H., Shot Put, Pentathlon
  65113 Villhauer, Waldemar                M65  Hammer Throw
  65114 Volkert, Juergen                   M65  High Jump
  65115 Waldenmaier, Dieter                M65  60m, 200m, 60m H.
  65116 Weidmller, Johannes               M65  800m, 1500m, 3000m
  65117 Wiench, Martin                     M65  Pentathlon, Cross
  65118 Wolf, Dieter                       M65  Shot Put, Pentathlon
  65119 von der Heidt, Karl-Heinz          M65  200m, 400m
  65505 Antritter, Erna                    W65  3000m Walk
  65506 Broemmel, Almut                    W65  Shot Put, Weight Throw
  65507 Fiedler, Rosemarie                 W65  3000m
  65508 Heimann, Erika                     W65  60m, 200m, High Jump, 
                                                Long Jump, Triple Jump
  65509 Heyn, Ina                          W65  3000m, Cross
  65510 Hodapp, Elfriede                   W65  800m, 1500m, 3000m
  65511 Hofmann, Elfriede                  W65  60m, 200m, Long Jump
  65512 Kern, Maria                        W65  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  65513 Kofink, Sigrun                     W65  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  65514 Leopold, Elisabeth                 W65  High Jump, Long Jump
  65515 Mahnke, Rosmarie                   W65  200m
  65516 Menzler, Wally                     W65  200m, Long Jump, Triple Jump
  65517 Radczwill, Ulrike                  W65  Shot Put, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  65518 Reichert, Gertrud                  W65  60m, 200m
  65519 Ritter, Lydia                      W65  400m, 800m, 1500m
  65520 Schmidt, Betti                     W65  1500m, 3000m
  65521 Schunk, Helke                      W65  60m, Shot Put
  65522 Trust, Monika                      W65  3000m Walk, 10km Race
  65523 Westphal-Cher, Renate              W65  3000m Walk, 10km Race
  65524 von Westerholt, Rose Marie         W65  Shot Put
  70016 Ackermann, Gebhard                 M70  60m, 200m
  70017 Armbruster, Wilhelm                M70  3000m Walk, 10km Race

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  32  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  70018 Arnold, Eberhard                   M70  200m, 400m, 800m
  70019 Bund, Artur                        M70  200m, 400m
  70020 Conzelmann, Rolf                   M70  1500m
  70021 Dring, Frank                      M70  3000m
  70022 Ebermann, Heinz                    M70  400m, 800m, 1500m
  70023 Erben, Werner                      M70  Shot Put, Weight Throw
  70024 Gntert, Werner                    M70  Shot Put
  70025 Hartwig, Karl-Heinz                M70  3000m Walk, 10km Race
  70026 Heinrich, Richard                  M70  200m, High Jump, Pole Vault
  70027 Held, Rudolf                       M70  200m, Long Jump, Triple Jump
  70028 Hohmann, Leo                       M70  3000m, Cross
  70029 Ivanovic, Stanislav                M70  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  70030 Jansen, Leonhard                   M70  Discus Throw, Weight Throw
  70031 Joos, Heinz                        M70  Weight Throw
  70032 Kemmler, Hermann                   M70  3000m
  70033 Kimmel, Bruno                      M70  60m
  70034 Konopka, Manfred                   M70  60m, 200m, 400m, Pole Vault
  70035 Kunze, Manfred                     M70  800m, 1500m
  70036 Maier, Herbert                     M70  60m, 200m, 60m H., Pentathlon
  70037 Menzler, Karl Heinz                M70  Jevelin Throw
  70038 Mielke, Alfred                     M70  3000m, Cross
  70039 Modersohn, Wilhelm                 M70  Shot Put
  70040 Paulus, Josef                      M70  60m H., High Jump, Pentathlon
  70041 Pollmeier, Hans                    M70  3000m Walk, 10km Race
  70042 Reuter, Wolfgang                   M70  60m, 200m, 400m, Long Jump
  70043 Rieger, Norbert                    M70  60m, 200m
  70044 Rupp, Karl-Heinz                   M70  800m, High Jump
  70045 Rzehak, Richard                    M70  Shot Put, Weight Throw
  70046 Schaab, Heinz                      M70  High Jump, Shot Put
  70047 Schill, Heribert                   M70  Hammer Throw, Weight Throw
  70048 Schmitt, Philipp                   M70  3000m, 3000m Walk, Cross
  70049 Schollmayer, Gnter                M70  60m, 200m, High Jump, 
                                                Long Jump
  70050 Schumacher, Karl                   M70  200m, 60m H., Pole Vault, 
                                                Triple Jump
  70051 Steiner, Karl                      M70  60m, Long Jump, Shot Put
  70052 Thieme, Hans                       M70  800m, 1500m, 3000m, Cross
  70053 Thumm, Helmut                      M70  800m, 1500m
  70054 Trust, Friedrich                   M70  3000m Walk, 10km Race
  70055 Vogt, Wilfried                     M70  60m, Long Jump, Shot Put, 
                                                Discus Throw
  70056 Weidner, Gerhard                   M70  3000m Walk, 10km Race
  70057 Wohlfahrt, Gerhard                 M70  800m
  70058 Zug Dr., Gotthard                  M70  Shot Put, Discus Throw
  70502 Baumann, Ruth                      W70  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Weight Throw
  70503 Czerwenka-Nagel, Melitta           W70  3000m
  70504 Dwenger, Elisabeth                 W70  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  70505 Fink, Sigrid                       W70  1500m, 3000m
  70506 Glaser, Doris                      W70  1500m, 3000m, Cross
  70507 Happ, Christa                      W70  High Jump, Long Jump, 
                                                Discus Throw, Jevelin Throw
  70508 Kreiskott, Rosemarie               W70  60m, 200m, Long Jump
  70509 Kreuzwieser, Christa               W70  200m
  70510 Leiss, Lieselotte                  W70  Jevelin Throw

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  33  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  70511 Schaefer, Jutta                    W70  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  70512 Schirmer, Justine                  W70  Weight Throw
  70513 Scholten, Annemarie                W70  Shot Put, Weight Throw
  70514 Schumacher, Gisela                 W70  60m, 200m
  70515 Stlting, Ingrid                   W70  60m, High Jump, Long Jump, 
                                                Discus Throw
  70516 Thom, Johanna                     W70  1500m
  70517 Wissinger, Susanne                 W70  Shot Put, Weight Throw
  70518 Wohlmannstetter, Gisela            W70  Discus Throw, Hammer Throw
  75010 Angelis, Siegfried                 M75  Hammer Throw
  75011 Biederer, Richard                  M75  60m, 200m
  75012 Braun, Engelbert                   M75  3000m, Cross
  75013 Broders, Wolfram                   M75  3000m Walk
  75014 Dippell, Erhard                    M75  60m, 200m, Long Jump
  75015 Eberle, Hans                       M75  60m, 200m, Long Jump
  75016 Fischer, Alfred                    M75  60m, 200m, 400m
  75017 Fuhrmann, Horst                    M75  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  75018 Herrmannsen, Peter                 M75  High Jump, Hammer Throw
  75019 Hoffmann, Hans                     M75  60m, 200m, 60m H., Long Jump
  75020 Kayser Dr., Alexander              M75  60m, 200m
  75021 Klafki, Helmut                     M75  60m, 200m, Long Jump
  75022 Maas, Eckart                       M75  800m, 1500m, 3000m
  75023 Meeder, Hans                       M75  60m, 200m
  75024 Messerschmidt, Hans                M75  Shot Put
  75025 Meyer, Guenter                     M75  60m H., Long Jump, Triple Jump
  75026 Moll, Klaus                        M75  Shot Put
  75027 Patzner, Rudolf                    M75  Jevelin Throw
  75028 Pfeiffer, Horst                    M75  High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  75029 Porep, Karl                        M75  Triple Jump
  75030 Rittweger, Manfred                 M75  Hammer Throw, Weight Throw
  75031 Schmidt, Helmut                    M75  400m, 800m, 1500m
  75032 Schwab, Otto                       M75  3000m Walk, 10km Race
  75033 Seib, Edmund                       M75  200m, Pentathlon, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  75034 Selzer, Wilhelm                    M75  60m, 200m, 400m
  75035 Stlzel, Hermann                   M75  60m, 200m, High Jump, Shot Put, 
                                                Long Jump, Pentathlon, 
                                                Discus Throw, Jevelin Throw
  75036 Trunk, Manfred                     M75  200m
  75037 Vetter, Joachim                    M75  1500m, Cross
  75038 Vieweg, Horst                      M75  Weight Throw
  75039 Will, Heiner                       M75  Shot Put, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  75502 Angelis, Ruth                      W75  1500m, 3000m
  75503 Barth, Marianne                    W75  Discus Throw, Hammer Throw
  75504 Franzen, Christel                  W75  60m, 200m, Shot Put
  75505 Langner, Ingrid                    W75  60m, 200m, High Jump
  75506 Lorenz, Ingrid                     W75  60m, 200m, Long Jump
  75507 Neubert, Marianne                  W75  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  75508 Schneider, Helga                   W75  High Jump, Long Jump, Shot Put, 
                                                Discus Throw
  75509 Wippersteg, Christiane             W75  High Jump, Long Jump, Shot Put, 
                                                Discus Throw, Jevelin Throw

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  34  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Germany                     
  
  80008 Albrecht, Horst                    M80  60m, 200m, 60m H., Long Jump, 
                                                Triple Jump, Pentathlon
  80009 Barth, Norbert                     M80  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  80010 Breder, Rudolf                     M80  60m, 200m, Long Jump
  80011 Gutbier, Heinrich                  M80  3000m
  80012 Heilenmann, Hans                   M80  60m, Shot Put, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  80013 Herbst, Gerhard                    M80  200m, 400m, 3000m Walk
  80014 Hess, Walter                       M80  High Jump
  80015 Knauber, Herbert                   M80  60m, 200m, 60m H., High Jump, 
                                                Pole Vault, Long Jump, 
                                                Triple Jump, Pentathlon
  80017 Lasch, Werner                      M80  60m, High Jump, Long Jump, 
                                                Shot Put
  80018 Lehmann, Georg                     M80  1500m, 3000m
  80019 Meier, Alois                       M80  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  80020 Riederer Dr., Josef                M80  200m, 1500m, 3000m, Cross
  80021 Sieder, Hans Richard               M80  Shot Put, Weight Throw
  80502 Lange, Helga                       W80  60m, Shot Put, Discus Throw
  80503 Pleuger, Ilse                      W80  Shot Put, Discus Throw
  80504 Poluschinsky, Liselotte            W80  60m, Shot Put
  80505 Strven, Margarete                 W80  60m, High Jump, Long Jump, 
                                                Shot Put, Discus Throw
  85004 Eble, Eugen                        M85  60m, 200m, 400m, 800m, 1500m, 
                                                60m H., High Jump, Long Jump
  85005 Janicaud, Eric                     M85  60m, 200m, 400m, 800m, 
                                                3000m Walk, High Jump
  85006 Langer, Klaus                      M85  High Jump, Long Jump, 
                                                Pentathlon, Jevelin Throw
  85007 Maisch Dr., Dieter                 M85  200m, 800m, 1500m, 3000m
  85008 Olbrechts, Albert                  M85  200m, 400m, 800m, 1500m, 3000m
  85009 Rennschuh, Walter                  M85  60m, Long Jump, Jevelin Throw
  85010 Wefelscheid Dr., Hans              M85  200m, High Jump, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  90001 Polgar, Anton                      M90  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  
         # of particip.  1215
  
        Great Britain and N. Ireland
  
  35093 Afilake, Olatunde                  M35  60m
  35094 Eastwood, Simon                    M35  Pole Vault
  35095 Johnston, Ian                      M35  3000m
  35096 Preston, Charles                   M35  Pole Vault
  35097 Samuel, Rohan                      M35  60m
  35098 Wake, Andrew                       M35  60m, Pole Vault
  35604 Alstrachen, Angie                  W35  60m, 200m, 400m, Triple Jump
  35605 Finegan, Geraldine                 W35  400m, 800m, 60m H., High Jump, 
                                                Pentathlon, Jevelin Throw
  35606 Goddard, Catherine                 W35  60m, 60m H., High Jump, 
                                                Long Jump, Pentathlon
  35607 Hallden, Catarina                  W35  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  35608 Hill, Irie                         W35  Pole Vault

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  35  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Great Britain and N. Ireland
  
  35609 Onatade, Abiola                    W35  60m, 200m
  35610 Read-Cayton, Sally                 W35  200m, 400m, 800m
  40249 Baker, Mark                        M40  60m
  40250 Bell, Anthony                      M40  3000m Walk, 10km Race
  40251 Brown, Danny                       M40  400m
  40252 Brown, John                        M40  Cross
  40253 Cameron, Rez                       M40  Long Jump, Triple Jump
  40254 Fraser, Warren                     M40  60m, 200m
  40255 Gannaway, Andy                     M40  400m, 800m
  40256 Groocock, Nicholas                 M40  200m, 400m
  40257 Hunter, Ronnie                     M40  60m, 200m
  40258 Huskisson, Ricardo                 M40  60m, 200m
  40259 Lowe, Steven                       M40  800m, Cross
  40260 Maynard, Darrell                   M40  400m, 800m
  40261 Mc Glynn, Michael                  M40  60m, 200m
  40262 Overton, Nick                      M40  1500m, 3000m
  40263 Oyediran, Akin                     M40  Long Jump, Triple Jump
  40264 Powell, Dalton                     M40  60m, 200m
  40265 Price, Sean                        M40  800m, 1500m
  40266 Reddington, Glen                   M40  60m, 200m, 60m H.
  40267 Sabin, Craig                       M40  1500m, 3000m, Cross
  40268 Seddon, John                       M40  Hammer Throw, Weight Throw
  40269 Shepherd, John                     M40  60m, 200m, Long Jump
  40270 Toogood, Stephen                   M40  400m, 800m
  40271 Turner, Andrew                     M40  Shot Put
  40272 Waddington, Andrew                 M40  Pentathlon
  40273 Wilkinson, Des                     M40  60m H.
  40607 Andreou, Sandra                    W40  1500m
  40608 Armitage, Sonia                    W40  800m, 1500m
  40609 Barker, Hazel                      W40  60m, 60m H., High Jump, 
                                                Pentathlon
  40610 Beadnall, Angela                   W40  200m, 400m
  40611 Bishop, Fiona Jane                 W40  3000m Walk, 10km Race
  40612 Brown, Jenny                       W40  400m, 800m, High Jump, 
                                                Triple Jump, Pentathlon
  40613 Farmer, Diane                      W40  60m, 800m, Pentathlon
  40614 Hardcastle, Janice                 W40  60m, 200m, High Jump, 
                                                Long Jump
  40615 Harris, Elizabeth                  W40  3000m Walk, 10km Race
  40616 Heath, Sarah                       W40  800m, 1500m
  40617 Johnson, Charmaine                 W40  60m, 60m H., Shot Put, 
                                                Pentathlon
  40618 Laing, Wendy                       W40  60m H., High Jump, Long Jump, 
                                                Pentathlon
  40619 Laing, Manndy                      W40  60m, 60m H., Long Jump, 
                                                Triple Jump
  40620 Marr, Lynne                        W40  3000m, Cross
  40621 Pidgeon, Jane                      W40  1500m, 3000m
  40622 Pryce, Janice                      W40  Long Jump, Triple Jump
  40623 Scott, Euphemia                    W40  60m, 200m
  40624 Stagles, Sally                     W40  60m, 200m, 60m H., High Jump, 
                                                Pentathlon
  40625 Timms, Denise                      W40  400m
  45185 Bigger, Robert                     M45  400m, 800m, 1500m
  45186 Bradley, Colin                     M45  3000m Walk, 10km Race
  45187 Bramhall, Malcolm                  M45  400m
  45188 Burgess, Kevin                     M45  60m
  45189 Dillow, Kevin                      M45  800m, 1500m, 3000m, Cross

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  36  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Great Britain and N. Ireland
  
  45190 Elderfield, David                  M45  60m, 200m, 400m
  45191 Foster, Bill                       M45  1500m, 3000m
  45192 Hague, Colin                       M45  High Jump
  45193 Holland, Richard                   M45  1500m
  45194 Morris, Barry                      M45  400m
  45195 Murrie, David                      M45  60m, 200m, Long Jump
  45196 Painter, John                      M45  Shot Put
  45197 Slaughter, Brian                   M45  60m, Long Jump, Shot Put, 
                                                Pentathlon
  45198 Smart, Eric                        M45  60m, 200m
  45199 Wade, Trevor                       M45  Long Jump
  45200 Williams, Michael                  M45  200m, 400m
  45201 Worthington, Brian                 M45  800m, 1500m, 3000m, Cross
  45584 Booth, Paula                       W45  60m, 60m H., High Jump
  45585 Brown, Alison                      W45  200m, 400m, 800m
  45586 Farnham, Denise                    W45  1500m, 3000m
  45587 Filer, Carole                      W45  200m, 400m, 60m H., High Jump, 
                                                Long Jump
  45588 Goad, Anne                         W45  60m, Pentathlon, Jevelin Throw
  45589 Harwood, Jocelyn                   W45  60m, 200m, 60m H.
  45590 Mc Clelland, Averil                W45  60m, 200m, 400m
  45591 Piercy, Jennifer                   W45  Hammer Throw
  45592 Smith, Carole                      W45  400m, 800m, 1500m
  45593 Wheeler, Ann                       W45  3000m Walk, 10km Race
  50157 Anderson, David                    M50  400m, 800m
  50158 Archer, Kevin                      M50  800m, 1500m, 3000m
  50159 Beattie, William                   M50  60m
  50160 Bell, Philip                       M50  200m, 400m
  50161 Browne, John                       M50  60m, 200m
  50162 Dunlop, Alastair                   M50  800m, 1500m
  50163 Franklyn, Walwyn                   M50  60m, 200m, 400m
  50164 Gates, Nigel                       M50  3000m
  50165 Gibbs, Barry John                  M50  Pentathlon
  50166 Gough, Bernard                     M50  Cross
  50167 Jenkins, Arche                     M50  3000m, Cross
  50168 Johnson, David                     M50  Long Jump, Triple Jump
  50169 Leitch, Derek                      M50  800m, 1500m
  50170 Lonsdale, William George           M50  High Jump
  50171 Marshall, John                     M50  200m, 400m
  50172 Mc Ilfatrick, Philip               M50  60m H., Pentathlon
  50173 Minting, Robert                    M50  400m, 800m
  50174 Oliver, Viv                        M50  60m, 200m, 400m
  50175 Peters, Stephen                    M50  60m, 200m, 400m
  50176 Ross, Alasdair                     M50  60m, 200m, 400m
  50177 Sharpe, David                      M50  3000m Walk, 10km Race
  50178 Sloss, Ramsay                      M50  60m, 200m, 400m
  50179 Talbot, Duncan                     M50  60m H., High Jump, Pentathlon
  50180 Wilcock, David                     M50  400m, 800m, 1500m, 3000m
  50551 Burridge, Susan                    W50  200m, 60m H., High Jump, 
                                                Triple Jump
  50552 Godsell, Helen                     W50  60m, 200m, 400m
  50553 Lawson, Janet                      W50  60m, 200m, 60m H., Long Jump
  50554 Marshall, Karen                    W50  3000m
  50555 Molloy, Lorraine                   W50  Pentathlon
  50556 Sloss, Barbara                     W50  Cross
  50557 Thompson, Vilma                    W50  Shot Put, Jevelin Throw
  50558 Yeomans, Susan                     W50  Pole Vault
  55123 Anthony, Paul                      M55  200m, 400m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  37  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Great Britain and N. Ireland
  
  55124 Clarke, Pete                       M55  Pentathlon
  55125 Corden, Michael                    M55  Pentathlon
  55126 Eland, Albert                      M55  60m, 200m, 800m
  55127 Erith, Mike                        M55  400m, 800m, 1500m
  55128 Felton, Philip                     M55  200m, 400m
  55129 Griffin, Neil                      M55  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Weight Throw
  55130 Wells, Tony                        M55  200m, 400m, 60m H.
  55541 Cross, Anne                        W55  3000m, Cross
  55542 Gallagher, Patricia                W55  800m, 1500m, 3000m
  55543 Lewis, Ann                         W55  3000m Walk, 10km Race
  60157 Blanchard, Vic                     M60  400m
  60158 Charles, Bruce                     M60  200m, Long Jump, Pentathlon
  60159 Ferguson, Barry                    M60  60m, 60m H.
  60160 Foster, Ian                        M60  60m, 200m
  60161 Garber, John B.                    M60  800m, 1500m
  60162 Howe, John                         M60  60m H., Pole Vault
  60163 Isetts, Charles                    M60  60m, 200m
  60164 Parish, James                      M60  Long Jump, Triple Jump
  60165 Power, Sean                        M60  High Jump, Triple Jump
  60166 Turner, Colin                      M60  3000m Walk, 10km Race
  60553 Axtell, Mary                       W60  200m, 400m
  60554 Charles, Jackie                    W60  60m H., Long Jump, Triple Jump, 
                                                Pentathlon
  60555 Cushen, Bridget                    W60  3000m, Cross
  60556 Hocknell, Marjorie                 W60  400m, 800m
  60557 Jones, Brenda                      W60  Cross
  60558 Linaker, Esther                    W60  60m, 200m
  60559 Miles, Yvonne                      W60  Shot Put, Hammer Throw, Cross
  60560 Osborne, Eva                       W60  800m, 1500m, Cross
  60561 Stracey, Betty                     W60  1500m, 3000m, Cross
  65120 Andrews, Peter                     M65  1500m, 3000m
  65121 Bateman, Anthony                   M65  High Jump, Long Jump
  65122 Bowman, Tony                       M65  200m, 400m, 60m H., Pentathlon
  65123 Carter, Alan                       M65  60m, 200m, 400m
  65124 Crocker, Anthony                   M65  200m, High Jump
  65125 Field, Colin                       M65  200m, 400m
  65126 James, Stephen                     M65  1500m, 3000m, Cross
  65127 Kimber, Arthur                     M65  400m, 800m, 1500m
  65128 Newcombe, John                     M65  800m
  65129 Wilson, John                       M65  400m, 800m
  65525 Derrien, Carole                    W65  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  65526 Fraser, Dorothy                    W65  200m, 400m
  65527 Horwill, Pamela                    W65  3000m Walk, 10km Race
  65528 Langford, Jill                     W65  3000m Walk, 10km Race
  65529 Williams, Evaun                    W65  Shot Put, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  70059 Christie, James                    M70  Long Jump
  70060 Day, Jim                           M70  60m H., Pole Vault
  70061 Feast, Geoffrey                    M70  400m
  70062 Field, Peter                       M70  60m, 200m, 400m, 60m H.
  70063 Fotheringham, Douglas              M70  3000m Walk
  70064 Fox, Mike                          M70  400m, 800m
  70065 Hanus, Jaroslav                    M70  Discus Throw, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  70066 Horwill, Eric                      M70  3000m Walk, 10km Race
  70067 Howarth, Derek R.                  M70  1500m, 3000m, Cross

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  38  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Great Britain and N. Ireland
  
  70068 Mellett, Alan                      M70  60m, 200m
  70069 Walsham, Arthur John Gordon        M70  1500m, 3000m, Cross
  70070 Williams, Charles                  M70  60m, 200m
  70071 Wyer, Thomas                       M70  800m, 1500m
  70519 Grant-Stevens, Marie               W70  Shot Put
  70520 Green, Brenda                      W70  60m, 200m, 400m
  75040 Caddy, James                       M75  1500m, 3000m
  75041 Copping, Norman Frank              M75  400m, 800m, 1500m, 3000m, 
                                                3000m Walk
  75042 Franklin, Ron                      M75  3000m
  75043 Meddings, Allan                    M75  60m, 200m
  75044 Withers, Denis                     M75  3000m Walk, 10km Race
  75045 Woods, Alfred                      M75  Pole Vault
  80506 Wixey, Mary                        W80  60m, Long Jump, Triple Jump
  
         # of particip.   183
  
        Greece                      
  
  35099 Emmanoulidis, Dimitrios            M35  Shot Put, Discus Throw
  35100 Kerasidis, Ioannis                 M35  60m H.
  35101 Kontonis, Dionisis                 M35  200m
  35102 Votsis, Apostolos                  M35  Hammer Throw
  35611 Emmanouilidou, Andriana            W35  200m, 400m, 800m
  35612 Skourti, Karolina                  W35  1500m, 3000m
  40274 Chamouroudis, Konstantinos         M40  Long Jump, Shot Put, 
                                                Pentathlon, Jevelin Throw
  40275 Giotopoulos, Kostas                M40  Pole Vault
  40276 Malliaris, Georgios                M40  Cross
  45202 Dekailo, Vladimiras                M45  Triple Jump
  45203 Kalantzis, Athanasios              M45  Shot Put, Hammer Throw
  45204 Panagos, Panagiotis                M45  High Jump
  45205 Tsonis, Antreas                    M45  Pole Vault
  50181 Kakogeorges, Panagiotis            M50  Long Jump, Pentathlon
  50182 Mpatris, Dimitris                  M50  200m, 400m
  50559 Rolidou, Magda                     W50  High Jump, Triple Jump, 
                                                Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  55131 Omiridis, Dimitrios                M55  60m, 200m, Long Jump
  55132 Pavlou, Kostas                     M55  Pole Vault
  55544 Gkouzia, Eleni                     W55  Long Jump, Triple Jump, 
                                                Shot Put, Pentathlon
  60167 Abbott, Ioulios                    M60  1500m, 3000m, Cross
  65130 Bellos, Ioannis                    M65  60m H., High Jump, Long Jump, 
                                                Pentathlon
  65131 Theodosiou, Georgias               M65  800m, 1500m
  70072 Prassas, Stilianos                 M70  3000m
  70073 Simeonidis, Simeon                 M70  60m H., Pole Vault, Shot Put
  
         # of particip.    24
  
        Hungary                     
  
  35613 De k, Katalin                      W35  60m H., High Jump, Long Jump, 
                                                Shot Put, Pentathlon
  40277 Farkas, Balazs                     M40  Long Jump, Triple Jump
  40278 Korh n, Lszl                     M40  3000m Walk
  40279 K ntor, Gyrgy                     M40  Pentathlon

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  39  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Hungary                     
  
  40280 Szorre, Enore                      M40  60m
  40281 V rhelyi, Tam s                    M40  High Jump
  40626 Antal, Edit                        W40  60m, 200m, 400m
  40627 Auth, Gabriella                    W40  60m, 60m H., Pole Vault, 
                                                Long Jump
  40628 Steinmetz, Gyorgyne                W40  60m
  45206 Belak, Jozsef                      M45  Shot Put, Jevelin Throw
  45207 Cseke, Istv n                      M45  400m, 800m
  45208 Filep, Ern Csaba                  M45  200m, 400m
  45209 Kov cs, Gyula                      M45  60m
  45210 Szcs, Andr s                      M45  60m H.
  45211 Szllsi, Istv n                   M45  60m, 200m
  45212 Takcs, Zoltn                     M45  Triple Jump
  45594 Velancsics, Katalin                W45  60m, 200m
  50183 Beck, Csaba J nos                  M50  1500m
  50184 Bzsa, Lajos                       M50  Weight Throw
  50185 Krsi, Istv n                     M50  Long Jump, Triple Jump
  50186 Zeitler, Klmn                    M50  Weight Throw
  60168 Babos, Imre                        M60  60m
  60169 Hegeds, Antal                     M60  Jevelin Throw
  60170 Jablonszky, Attila                 M60  Shot Put, Jevelin Throw
  60171 Jermi s, Attila                   M60  Shot Put, Discus Throw
  65132 Belh zi, J nos                     M65  Hammer Throw, Weight Throw
  65133 Kurunczi, Zolt n                   M65  Pole Vault, Triple Jump
  65134 Moldvai, Ferenc                    M65  Pole Vault
  65530 Lki, Tam sn                      W65  60m, 200m
  75046 Dobrib n, Gza                     M75  60m H., High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  75047 Kov cs, Istv n                     M75  Long Jump, Triple Jump
  80022 rszegi, Istv n                    M80  Shot Put
  
         # of particip.    32
  
        Iceland                     
  
  45595 Heidarsdottir, Arny                W45  60m, Long Jump, Triple Jump
  50187 Gissurarson, Kristjan              M50  Pole Vault
  55133 Hallgrimsson, Stefan               M55  60m H., Pole Vault, Pentathlon
  
         # of particip.     3
  
        India                       
  
  50560 Mehta, Prochy                      W50  60m
  70074 De, Narayan Chandra                M70  1500m, 3000m, 3000m Walk, 
                                                Cross, 10km Race
  45301 Preet, Charan                      M45  60m
  50270 Singh, Karanail                    M50  Jevelin Throw
  50271 Singh, Sewa                        M50  800m
  40380 Singh, Parvinder                   M40  10km Race
  40379 Singh, Charanjit                   M40  Triple Jump
  45302 Singh, Jagir                       M45  400m
  80031 Singh, Jagir                       M80  200m
  
         # of particip.     9
  
        Ireland                     
  
  35614 Keane, Lorna                       W35  Cross

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  40  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Ireland                     
  
  35615 White, Bernadette                  W35  800m, 1500m
  40282 Geoghelan, Anthony                 M40  60m, 400m
  40283 Guiden, Noel                       M40  Cross
  40284 Mc Carthy, Declan                  M40  3000m, Cross
  40285 Murphy, Patrick                    M40  3000m Walk, 10km Race
  40286 Rothery, Colm                      M40  800m, 1500m
  40629 Gormley, Anne                      W40  3000m Walk, 10km Race
  45213 Greenan, Seamus                    M45  3000m, Cross
  45214 Kirwan, Eugene                     M45  60m, 200m, 400m
  45215 Moran, Brendan                     M45  60m, 200m
  45596 Greenan, Mags                      W45  1500m, 3000m, Cross
  45597 Moore-Fox, Lucinda                 W45  60m H., High Jump, Triple Jump, 
                                                Shot Put, Hammer Throw
  50188 Gough, Joe                         M50  800m
  50189 Mc Causland, Malcolm               M50  800m, 1500m
  50190 Mc Manmon, Claude                  M50  Cross
  50191 Murphy, Jerry                      M50  3000m, Cross
  50192 OHare, James                      M50  60m, 200m
  50193 Pender, Sean                       M50  3000m Walk, 10km Race
  55134 Bonass, R. Patrick                 M55  Cross
  55135 Connolly, Richard                  M55  1500m
  55136 King, Patrick Anthony              M55  3000m Walk, 10km Race
  60172 Cooney, Sean                       M60  3000m, Cross
  65135 Keane, Barry                       M65  60m, 200m, 400m, 800m
  65531 Champion, Sheila                   W65  Pole Vault, 10km Race
  65532 Mc Lennan, Dorothy                 W65  60m H., Pole Vault
  70075 Naughton, Patrick                  M70  Pentathlon
  
         # of particip.    27
  
        Italy                       
  
  35103 Cipullo, Donato                    M35  60m
  35104 Federici, Giorgio                  M35  Triple Jump
  35105 Foddai, Pietro                     M35  3000m Walk
  35106 Manca, Daniele                     M35  60m H., Triple Jump, 
                                                Jevelin Throw
  35107 Marchese, Claudio                  M35  60m
  35108 Morandi, Mariano                   M35  800m, 1500m, 3000m
  35109 Papetti, Luigi                     M35  60m
  35110 Pilo, Elio                         M35  1500m, 3000m
  35111 Scotti, Giovanni                   M35  60m
  35616 Califano, Domenica                 W35  200m, 400m
  35617 Marchi, Rosa                       W35  200m, 400m
  35618 Neviani, Elisa                     W35  Triple Jump
  35619 Roccamo, Marta                     W35  60m
  40287 Antonaci, F. Vincenzo              M40  60m
  40288 Avigo, Pierangelo                  M40  1500m, 3000m
  40289 Balsamini, Stefano                 M40  60m, Long Jump
  40290 Battista, Gabriele                 M40  800m
  40291 Bertazzoli, Paolo                  M40  800m, 1500m, 3000m
  40292 Biferali, Fabio                    M40  400m, 800m, Cross
  40293 Castelli, Sergio                   M40  400m
  40294 Catellani, Luciano                 M40  400m, 800m
  40295 Chessa, Pier Paolo                 M40  400m
  40296 Di Luzio, Roberto                  M40  200m, 400m, 800m
  40297 DOro, Giancarlo                   M40  60m
  40298 Guarnaccia, Giuseppe               M40  3000m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  41  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Italy                       
  
  40299 Manca, Pier Franco                 M40  400m
  40300 Marabini, Roberto                  M40  800m, 1500m
  40301 Menotti, Franco                    M40  Long Jump
  40302 Renzi, Fabrizio                    M40  60m H.
  40303 Riboldi, Alberto                   M40  800m
  40304 Segatel, Marco                     M40  High Jump
  40305 Ubaldi, Claudio                    M40  1500m, 3000m, Cross
  40306 Zipperle, Paul                     M40  Triple Jump
  40630 Bettucci, Paola                    W40  3000m Walk
  40631 Bianchi, Laura                     W40  Long Jump, Triple Jump
  40632 Cianfrini, Fiamma                  W40  800m
  40633 Felton Besozzi, Ren               W40  200m, 60m H.
  40634 Forcellini, Carla                  W40  Pole Vault, Long Jump
  40635 Pierobon, Lucia                    W40  60m, 200m
  40636 Rubini, Loretta                    W40  800m, 1500m
  40637 Signori, Marinella                 W40  60m
  45216 Andreoli, Vincenzo                 M45  800m
  45217 Chiari, Giovanni Paolo             M45  400m
  45218 Clementoni, Massimo                M45  60m, 200m
  45219 De Feo, Francesco                  M45  Shot Put, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  45220 Ferrari, Giovanni                  M45  1500m
  45221 Fiorini, Massimo                   M45  High Jump, Triple Jump
  45222 Gambino, Carmine                   M45  60m
  45223 Indra, Hubert                      M45  60m H., Pole Vault, Pentathlon
  45224 Lanziner, Edmund                   M45  Shot Put, Discus Throw
  45225 Longinari, Riccardo                M45  400m
  45226 Martini, Massimo                   M45  High Jump
  45227 Mattei, Marco                      M45  Cross
  45228 Penazzi, Roberto                   M45  800m, 60m H.
  45229 Piapan, Paolo                      M45  Long Jump
  45230 Rapaccioni, Claudio                M45  200m, 400m
  45231 Romano, Aronne                     M45  Shot Put
  45232 Sartori, Sandro                    M45  60m
  45233 Zanchini, Gerardo                  M45  800m, 3000m
  45598 Barbi Lanziner, Rosanna            W45  400m, 800m, 1500m
  45599 Cattaneo, Silvana                  W45  400m
  45600 Marcenco, Natalia                  W45  3000m Walk, 10km Race
  45601 Minnella, Angela                   W45  3000m Walk, 10km Race
  45602 Pagliacci, Lorella                 W45  1500m, 3000m, Cross
  45603 Pirhofer, Rosita                   W45  400m, 800m, 1500m
  45604 Soffientini, Stefania              W45  3000m
  45605 Stacchietti, Emanuela              W45  200m, 400m
  50194 Bastiglia, Francesco               M50  400m
  50195 Carcioffo, Francesco               M50  Shot Put
  50196 Caso, Antonio                      M50  200m
  50197 Colla, Manrico                     M50  1500m, 3000m
  50198 Macchione, Oto                     M50  200m
  50199 Marchetti, Crescenzio              M50  Triple Jump
  50200 Morero, Giuseppe                   M50  60m, 200m
  50201 Niro, Giampeppe                    M50  60m, 200m
  50202 Rossi, Antonio                     M50  60m
  50203 Stefan, Maurizio                   M50  60m, 200m
  50204 Vacca, Mario                       M50  High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  50561 Egger, Waltraud                    W50  1500m, 3000m
  50562 Gaboardi, Donatella                W50  60m, 200m
  50563 Micheletti, Anna                   W50  200m, 400m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  42  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Italy                       
  
  50564 Possagno, Rosanna                  W50  Shot Put, Pentathlon
  50565 Vaghi, Annamaria                   W50  1500m, 3000m
  50566 Zucchi, Silvana                    W50  60m, 200m
  55137 Baraldo, Luciano                   M55  Discus Throw
  55138 Bertolino, Andrea                  M55  60m, 200m
  55139 Curtolo, Piergiorgio               M55  High Jump, Pentathlon
  55140 De Capitani, Emilio                M55  Pole Vault
  55141 Felicetti, Vincenzo                M55  200m, 400m
  55142 Geiser, Konrad                     M55  800m, 1500m
  55143 Giannuzzi, Luigi                   M55  3000m Walk
  55144 Lacovig, Roberto                   M55  Long Jump
  55145 Medros, Luigi                      M55  60m
  55545 Brandoni, Brunella                 W55  400m, 800m
  55546 Soranzo, Lucia                     W55  1500m, 3000m
  60173 Boranga, Lamberto                  M60  Triple Jump, Shot Put
  60174 Carniti, Romano                    M60  60m
  60175 Catanzaro, Francesco               M60  Pole Vault, Pentathlon
  60176 Sardi, Armando                     M60  60m, 200m
  60177 Torre, Filippo                     M60  200m, 400m
  60178 Vaghi, Roberto                     M60  200m, 400m
  60562 Cecotti, Pasqualina                W60  60m, 200m
  60563 Franchi, Rosanna                   W60  60m H.
  65136 Bertolissi, Enzo                   M65  200m, 60m H.
  65137 Brolo, Luigi                       M65  Pole Vault, Jevelin Throw
  65138 Dafarra, Alberto                   M65  800m, Cross
  65139 Mandelli, Vittorio                 M65  Shot Put, Hammer Throw
  65140 Marconi, Roberto                   M65  800m, 1500m
  65141 Mereu, Francesco                   M65  60m, 200m
  65142 Paderno, Francesco                 M65  400m, 800m, 1500m, 3000m
  65143 Pelliccia, Romolo                  M65  3000m Walk, 10km Race
  65144 Piermattei, Raffaello              M65  Triple Jump
  65145 Rossi, Eugenio                     M65  60m, 200m, 400m
  65146 Rossi, Galdino                     M65  High Jump, Pole Vault
  65147 Tamaro, Tristano                   M65  60m, 200m
  65148 Veronesi, Sergio                   M65  Pentathlon
  65533 Perugini, Giulia Lucia             W65  High Jump
  70076 Azzoni, Enzo                       M70  60m H.
  70077 Cambana, Gianni                    M70  60m, 200m
  70078 Celant, Alberto                    M70  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  70079 Minopoli, Ernesto                  M70  Long Jump, Pentathlon
  70080 Pezza, Luigi                       M70  60m, 200m, Pentathlon
  70081 Rado, Carmelo                      M70  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  70082 Sciarretta, Mario                  M70  3000m Walk, 10km Race
  70521 Cambruzzi, Dina                    W70  60m H., High Jump, Pentathlon
  70522 Mazzenga, Emma Maria               W70  60m, 200m, 400m
  75048 Piccirilli, Benito                 M75  60m, 200m, 400m
  80023 Missoni, Ottavio                   M80  High Jump, Shot Put
  80024 Sobrero, Bruno                     M80  60m, 60m H., Long Jump, 
                                                Pentathlon
  85011 Sansonetti, Ugo                    M85  60m, 200m, 400m, 60m H., 
                                                High Jump, Long Jump
  90002 Colo, Vittorio                     M90  60m, 200m, 60m H., High Jump, 
                                                Long Jump, Triple Jump
  90003 Riboni, Mario                      M90  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw
  
         # of particip.   132
  
        Jamaica                     
  
  40307 Smith, Karl                        M40  60m H.
  
         # of particip.     1
  
        Japan                       
  
  50205 Maeda, Katsuro                     M50  60m, Long Jump

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  43  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Japan                       
  
  65149 Wada, Hiroshi                      M65  3000m Walk, 10km Race
  65534 Wada, Fusako                       W65  3000m Walk, 10km Race
  
         # of particip.     3
  
        Latvia                      
  
  40308 Apinis, Arturs                     M40  Long Jump, Triple Jump
  40309 Petrasko, Maris                    M40  Shot Put
  45606 Brakanska, Dace                    W45  High Jump, Triple Jump
  50206 Guntars, Andersons                 M50  3000m Walk, 10km Race
  60179 Lebedevs, Uldis                    M60  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  60180 Zigfrids, Baumanis                 M60  3000m Walk, 10km Race
  60564 Jakobsone, Maija                   W60  Shot Put, Discus Throw
  65150 Irbe, Zigurds                      M65  3000m Walk, 10km Race
  70083 Ilmars, Jakobsons                  M70  Shot Put, Discus Throw
  70523 Vitola, Velta                      W70  800m, 3000m, Cross
  85012 Gaujers, Arvids                    M85  3000m Walk
  
         # of particip.    11
  
        Lebanon                     
  
  35620 Bessanie, Marie                    W35  3000m, Cross
  45234 Bessanie, Roger                    M45  3000m, Cross
  80025 Gnadry, Francois                  M80  Cross
  
         # of particip.     3
  
        Lithuania                   
  
  45235 Prodotkas, Gintaras                M45  Hammer Throw, Weight Throw
  50567 Avizoniene, Genovaite              W50  High Jump, Triple Jump
  60181 Kasparaitis, Vytautas              M60  400m, 800m
  65535 Vilcinskiene, Algina               W65  Shot Put
  
         # of particip.     4
  
        Luxembourg                  
  
  40310 Heintz, Fernand                    M40  Shot Put
  40638 Decarnire, Isabelle               W40  3000m, Cross
  
         # of particip.     2
  
        Namibia                     
  
  35621 Rall, Angelique                    W35  Triple Jump, Pentathlon
  
         # of particip.     1
  
        Netherlands                 
  
  35622 Hammond, Angelina                  W35  60m
  35623 von der Linden-Morris, Denise      W35  60m, 200m, 400m, Triple Jump
  40311 Anakotta, Hein                     M40  800m, 3000m
  40312 Bakker, Arnjan                     M40  Pentathlon

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  44  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Netherlands                 
  
  40313 Bakx, Wan                          M40  60m H., Long Jump, Pentathlon
  40314 Drabben, Helmut                    M40  60m H., Pentathlon
  40315 Kuiper, Alje                       M40  Long Jump
  40316 Leenderts, Alfredo                 M40  Pentathlon
  40317 Peeters, Theo                      M40  1500m, 3000m
  40318 Reinders, Andr                    M40  Cross
  40319 Roeske, Eric                       M40  60m, 200m, 400m
  40320 Schaafsma, Kay                     M40  60m, 200m
  40321 Schijfs, Ron                       M40  Long Jump, Triple Jump
  40322 Willemse, Jan                      M40  1500m, 3000m
  40639 Kolhorn, Patsy                     W40  60m H., High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  40640 Lowe-Endeman, Larissa              W40  Long Jump
  40641 Seerden, Monique                   W40  800m, 60m H., High Jump, 
                                                Triple Jump, Shot Put, 
                                                Pentathlon
  40642 v.d. Kamp-Linnebank, Brigitte      W40  Pole Vault
  40643 van Dijk, Ingrid                   W40  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  40644 van Rysbergen, Florence            W40  3000m
  45236 De Waal, Frans                     M45  Cross
  45237 Hill, Ricardo                      M45  60m
  45238 Hoffmann, Glenn                    M45  60m, Long Jump
  45239 Peeters, Hans                      M45  400m, 800m
  45240 Sas, Carl                          M45  Cross
  45241 Tupan, Harry                       M45  Cross
  45607 Mulder, Marja                      W45  800m, 1500m
  45608 Oost, Sonja                        W45  200m, 400m
  45609 Roelnads, Evie                     W45  Long Jump, Triple Jump
  45610 Schenkels, Tine                    W45  Shot Put
  50207 Brusche, Theo                      M50  High Jump, Long Jump, Shot Put, 
                                                Pentathlon
  50208 Dekker, Jack                       M50  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  50209 Gentle, Glenn                      M50  Long Jump, Pentathlon
  50210 Hellebrekers, Wim                  M50  60m, 200m, Long Jump, 
                                                Pentathlon, Weight Throw
  50211 Huijbers, Jan                      M50  High Jump
  50212 van Vliet, Marc                    M50  Pole Vault
  50568 Reinboud, Weia                     W50  High Jump
  55146 Bouma, Jan                         M55  High Jump, Long Jump, 
                                                Pentathlon
  55147 Honderlink, Ren                   M55  High Jump
  55148 Krul, Philip                       M55  3000m Walk, 10km Race
  55149 Lenis, Anne                        M55  60m, 200m, 400m
  55150 Maat, Teo                          M55  Pentathlon
  55151 Regtop, Marten                     M55  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  55152 Scholtes, Wim                      M55  200m, 400m
  55153 Vink, Aad                          M55  1500m, 3000m, Cross
  55154 Vlaarkamp, Peter                   M55  800m, 1500m, 3000m
  55155 Wijsman, Alex                      M55  3000m Walk, 10km Race
  55156 van der Schaaf, Jelle              M55  60m, 200m, 400m
  55547 Brasser, Jolande                   W55  Discus Throw
  55548 van Anholt, Johanna                W55  Discus Throw, Hammer Throw, 
                                                Jevelin Throw, Weight Throw
  60182 Jonkers, Riet                      M60  60m, 400m, 800m, 60m H.
  60183 Jgers, Cornelis                   M60  60m H., High Jump, Pentathlon

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  45  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Netherlands                 
  
  60184 v.d. Langerijt, Henk               M60  Long Jump, Pentathlon, 
                                                Weight Throw
  60185 van Boven, Frans                   M60  60m H., High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump, Pentathlon
  60565 Dijkman, Rietje                    W60  60m, 60m H., High Jump, 
                                                Triple Jump
  70084 Koet, Avend                        M70  High Jump, Pole Vault, 
                                                Long Jump, Pentathlon
  70085 Vooijs, Cees                       M70  400m, High Jump, Triple Jump, 
                                                Shot Put, Pentathlon
  70086 van Giezen, Kees                   M70  60m H., Pole Vault
  75049 Buys, Frans                        M75  60m, 60m H., Long Jump, 
                                                Triple Jump
  85013 Gest, Henri                        M85  3000m Walk, High Jump
  
         # of particip.    60
  
        Netherlands Antilles        
  
  40323 Burgos, Alfred Philip              M40  60m, 60m H., Long Jump
  50213 Regales, Siegfried                 M50  60m, Long Jump
  
         # of particip.     2
  
        New Zealand                 
  
  60186 Galbraith, Alan                    M60  1500m, 3000m
  
         # of particip.     1
  
        Nigeria                     
  
  35112 Arosanyin, Charles-Tumde           M35  10km Race
  
         # of particip.     1
  
        Norway                      
  
  40324 Hoff, Karl-Jrgen                  M40  Shot Put, Weight Throw
  45242 Klungland, Stein Tore              M45  Long Jump, Triple Jump
  45611 Sangvik, Sigrun                    W45  3000m Walk, 10km Race
  50214 Rolstad, Jan                       M50  3000m Walk, 10km Race
  55157 Ddegard, Harald                    M55  800m, 1500m, 3000m
  55158 Lillefosse, Arthur                 M55  3000m Walk, 10km Race
  55159 Myrvang, Jostein                   M55  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  60566 Blakstad, Herborg Ninni            W60  60m, 200m, 400m, Triple Jump
  60567 Carlsen, Eva                       W60  800m, 1500m, 3000m
  65151 Skramstad, Knut Henrik             M65  60m H., Pentathlon
  65152 Slvberg, Kjartan                  M65  Triple Jump, Shot Put, 
                                                Pentathlon
  70087 Andersen, Helge Idar               M70  60m, 60m H.
  70088 Rui, Tarald                        M70  Shot Put, Weight Throw
  70089 Saether, Arne                      M70  Shot Put, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  75050 Holoe, Erik                        M75  60m, 200m, 400m, 800m, 60m H.
  75051 Igesund, Alf                       M75  800m, 1500m, 3000m
  85014 Svennevik, Erling                  M85  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw, 
                                                Weight Throw
  
         # of particip.    17
  
        Peru                        
  
  45243 Hanspach, Jrgen                   M45  60m, 200m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  46  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Peru                        
  
  50215 Perez Albela Beraun, Jose Luis     M50  60m, 200m
  60187 Castillo Yui, Miguel Abelardo      M60  Pole Vault
  
         # of particip.     3
  
        Poland                      
  
  35113 Domicz, Adam                       M35  60m H., High Jump
  35114 Listowksi, Andrzej                 M35  1500m
  35115 Niczko, Zbigniew                   M35  800m, 1500m
  40325 Chmielewski, Stanislaw             M40  Long Jump, Triple Jump
  40326 Fras, Andrzej                      M40  400m
  40327 Jacyszyn, Lechoslaw                M40  1500m, 3000m
  40328 Jedrzejewski, Krzysztof            M40  Shot Put
  40329 Stekula, Leszek                    M40  200m, 60m H., Pentathlon
  40645 Biskup, Marianna                   W40  60m, 60m H., Long Jump, 
                                                Triple Jump
  40646 Pieczulis, Krystyna                W40  1500m, 3000m
  45244 Duber, Jerzy                       M45  Shot Put, Discus Throw
  45245 Gorzycki, Marek                    M45  3000m
  45246 Karpinski, Franciszek              M45  Shot Put, Discus Throw
  45247 Lancucki, Stanislaw                M45  1500m, 3000m
  45248 Luniewski, Miroslaw                M45  3000m Walk, 10km Race
  45249 Sobon, Roman                       M45  High Jump
  50216 Dziekonski, Tadeusz                M50  3000m
  50217 Krankowski, Waclaw                 M50  Shot Put, Weight Throw
  50218 Weclawowicz, Wojciech              M50  High Jump, Long Jump
  50219 Zwalinski, Wieslan                 M50  High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  55160 Dec, Jan                           M55  Jevelin Throw
  55161 Laska, Tadeusz                     M55  Discus Throw
  55162 Semborowski, Andrzej               M55  Shot Put, Discus Throw
  55163 Swiecicki, Aleksander              M55  3000m
  55164 Zawadzki, Jerzy                    M55  200m, 400m
  60188 Frackowiak, Jan                    M60  60m, 200m
  60189 Korolko, Edward                    M60  60m, Pole Vault
  60190 Kostro, Wlodzimierz                M60  400m
  60191 Krzesinki, Ryszard                 M60  Discus Throw, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  60192 Michalski, Wojciech                M60  Long Jump
  60568 Kaminska, Krystyna                 W60  3000m Walk
  65153 Biatous, Jan                       M65  3000m Walk, 10km Race
  65154 Chuchro, Stanislaw                 M65  60m, Shot Put
  65155 Grzelak, Jan                       M65  60m, 200m
  65156 Kargol, Antoni                     M65  Hammer Throw, Weight Throw
  65157 Kolpak, Andrzej                    M65  200m, 400m
  65158 Werling, Jan                       M65  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  70090 Przyborowski, Jerzy                M70  60m H.
  
         # of particip.    38
  
        Potugal                     
  
  35624 Mauricio, Paula                    W35  3000m Walk, 10km Race
  45250 Fula Gomes, Joao Manuel            M45  Shot Put, Discus Throw
  50569 Fernandes, Maria Alica             W50  3000m Walk, 10km Race
  60193 Elias, Jose                        M60  Pole Vault

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  47  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Potugal                     
  
  70091 Bom, Jos                          M70  3000m Walk, Discus Throw, 
                                                Weight Throw, Cross, 10km Race
  80026 Gomes, Adriano                     M80  1500m, 3000m, 3000m Walk, 
                                                Weight Throw, Cross
  
         # of particip.     6
  
        Puerto Rico                 
  
  55165 Diaz, Melton                       M55  Hammer Throw
  55166 Moreno Lopez, Roberto              M55  3000m, Cross
  70092 Vlez, Angel L.                    M70  Hammer Throw
  
         # of particip.     3
  
        Russia                      
  
  35116 Pashaev, Pasha                     M35  60m, 200m
  35117 Pryhotski, Anatoli                 M35  3000m Walk, 10km Race
  35625 Levina, Elena                      W35  400m, 800m
  40330 Belousov, Sergey                   M40  High Jump
  40331 Biktin, Rustam                     M40  800m, 1500m
  40332 Goroshkov, Nikolay                 M40  Pole Vault
  40333 Suhachev, Vladimir                 M40  200m, 400m
  40647 Terenteva, Natalia                 W40  3000m Walk, 10km Race
  45251 Barabash, Vladimir                 M45  3000m Walk, 10km Race
  45252 Gumerov, Farit                     M45  3000m, Cross
  45253 Kisselev, Mikhail                  M45  3000m Walk, 10km Race
  45254 Medvedev, Alexandre                M45  Shot Put
  45255 Prosvirnin, Viacheslav             M45  High Jump
  45612 Nityagovskaya, Liudmila            W45  3000m Walk, 10km Race
  50220 Kountsevitch, Vladimir             M50  High Jump
  50221 Kuzovnikov, Alexander              M50  400m, 800m
  50222 Liachenico, Nikolai                M50  Shot Put
  50223 Zhemchugov, Victor                 M50  800m, 1500m, 3000m, Cross
  50570 Melnikova, Svetlana                W50  Shot Put
  50571 Perovskaya, Svetlana               W50  800m, 3000m
  50572 Semenova, Afiya                    W50  1500m, 3000m, Cross
  55167 Altinguzin, Artur                  M55  Cross
  55168 Nemkin, Viacheslav                 M55  Shot Put
  55169 Saulyak, Svyatoslav                M55  60m, Long Jump
  55549 Pryhotskaya, Halina                W55  3000m Walk
  60194 Blakitny, Anatoly                  M60  1500m, 3000m, Cross
  60195 Bubolev, Anatoly                   M60  3000m Walk, 10km Race
  60196 Leshchenko, Nikolay                M60  60m H., High Jump, Pole Vault, 
                                                Long Jump, Pentathlon
  60197 Pryhotski, Anatoli                 M60  3000m Walk
  60198 Shcherbina, Fedor                  M60  Long Jump, Triple Jump
  60569 Kouzenkova, Ekaterina              W60  800m, 3000m Walk, 10km Race
  60570 Osadchy, Galina                    W60  1500m, 3000m
  60571 Tomilova, Nelli                    W60  400m, 60m H., Pentathlon
  65159 Marshev, Vadim                     M65  60m H.
  65160 Romanov, Anatoly                   M65  60m H., Pentathlon
  65161 Roytman, Vladimir                  M65  Triple Jump
  65162 Savenkov, Jury                     M65  800m, 1500m
  65163 Sinagulov, Minivali                M65  3000m Walk, 10km Race
  70093 Borissov, Rafael                   M70  800m, 1500m, 3000m
  70094 Osipov, Ivan                       M70  800m, 1500m, 3000m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  48  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Russia                      
  
  70095 Popov, Vladimir                    M70  60m H., Long Jump, Triple Jump
  70096 Sitskiy, Gury                      M70  1500m, 3000m, Cross
  75052 Metelkin, Nikolay                  M75  Pentathlon
  75510 Gomberadze, Kaleriya               W75  60m H., High Jump, Triple Jump, 
                                                Shot Put
  
         # of particip.    44
  
        Singapore                   
  
  40334 Su Fook Lung, Paul Su              M40  60m, 200m
  45256 Koh, Yong Huat Alan                M45  60m, 200m
  45613 Oh, Ah Kiaw                        W45  60m, 200m
  70097 Chandra, Hari                      M70  200m, 400m
  
         # of particip.     4
  
        Slovak Republic             
  
  35626 Mokrasova, Zuzana                  W35  60m H., Long Jump, Pentathlon
  40335 Gavenciak, Igor                    M40  Long Jump, Triple Jump, 
                                                Pentathlon
  40336 Kolaj, Milos                       M40  200m
  45257 Blazek, Pavol                      M45  3000m Walk, 10km Race
  45258 Leskoviansky, Marian               M45  Shot Put
  45259 Pazak, Peter                       M45  Pole Vault
  45260 Sladek, Peter                      M45  High Jump
  45614 Matusova, Anna                     W45  Pentathlon
  50224 Longauer, Eduard                   M50  60m H.
  50225 Polak, Stefan                      M50  800m, 1500m, 3000m
  50226 Seben, Dusan                       M50  3000m Walk, 10km Race
  50573 Liskova, Jozefa                    W50  60m
  50574 Longauerov, Jarmila               W50  60m H., Pentathlon
  55170 Straka, Eduard                     M55  3000m Walk, 10km Race
  55171 Vybostok, Vladimir                 M55  60m, Long Jump
  
         # of particip.    15
  
        Slovenia                    
  
  40648 Sterlekar, Marija                  W40  Shot Put, Discus Throw
  45261 Korosec, Vojko                     M45  Hammer Throw, Weight Throw
  45262 Krempl, Marijan                    M45  1500m, 3000m
  50227 Novak, Jurij                       M50  High Jump
  50228 Ruzzier, Fabio                     M50  3000m Walk, 10km Race
  50229 Virant, Konstantin                 M50  Shot Put, Discus Throw
  50575 Jerman, Ana                        W50  800m
  50576 Prezelj, Stanka                    W50  High Jump
  55172 Prezelj, Dusan                     M55  High Jump
  60199 Kastivink, Anton                   M60  Jevelin Throw
  60200 Stanic, Jance                      M60  Shot Put, Discus Throw
  60201 Ursic, Joze                        M60  Shot Put, Discus Throw
  65164 Rajk, Janez                        M65  Discus Throw, Jevelin Throw
  70098 Rant, Miroslav                     M70  400m, 800m
  75053 Rojc, Zdravko                      M75  Jevelin Throw
  
         # of particip.    15
  
        South Africa                
  
  35627 De Winnaar, Winnie                 W35  60m, 200m, 60m H.

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  49  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        South Africa                
  
  40337 Enrdy-Younga, Thomas              M40  60m, High Jump
  45615 Taljaard, Esca Chandler            W45  60m H.
  50230 Rice, Sean                         M50  3000m, Cross
  60202 Wuster, Alwin Friedrich            M60  3000m, Cross
  65165 Miekautsch, Hans                   M65  60m H., High Jump, Pentathlon
  
         # of particip.     6
  
        Spain                       
  
  35118 Hernandez Rivero, Francisco Javier M35  Pole Vault
  35119 Hurtado, Ignacio                   M35  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  40338 Abadias Palacin, Luis              M40  3000m Walk
  40339 Beltran Ferrer, Juan Maria         M40  200m, 400m
  40340 Bibiloni Narbon, Enrique           M40  60m, Triple Jump
  40341 Bolopo, Juan Carlos                M40  Shot Put, Pentathlon
  40342 Borrego Llamas, Jesus              M40  800m, 1500m, 3000m
  40343 Del Rio, Francisco                 M40  3000m
  40344 Larrubia, Alvaro                   M40  60m, 200m
  40345 Madi, Josep Maria                  M40  400m
  40346 Osoro, Fernando                    M40  High Jump, Triple Jump
  40347 Rubia Ruano, Rafael de La          M40  60m, 200m
  40649 Aristi, Itziar                     W40  Shot Put, Hammer Throw
  40650 De La Calle, Maribel               W40  60m, 400m
  40651 Dominguez-Roman, Luz-Maria         W40  400m, 800m
  40652 Garcia Frontons, Carmen            W40  3000m Walk
  40653 Molero Perez, Maria Paz            W40  800m, 1500m
  45263 Alonso, German                     M45  60m, 200m, 400m
  45264 Beldarrain, Gabriel                M45  1500m, 3000m
  45265 Blanch, Jorge                      M45  60m, 60m H.
  45266 Blanco, Manuel                     M45  400m
  45267 Castano Morales, Pedro Luis        M45  800m, 1500m
  45268 Codera, Jose-Luis                  M45  60m H.
  45269 Gomez Munoz, Jaime                 M45  60m, 200m
  45270 Gonzalez Martinez, Jose Manuel     M45  3000m
  45271 Julca Nnez, Juscelino             M45  60m, 200m
  45272 Marquina, Fernando                 M45  800m, 1500m
  45273 Martinez, Florencio                M45  Long Jump, Triple Jump
  45274 Martinez Gonzalez, Lucio Jos      M45  High Jump, Triple Jump
  45275 Mendez, Gonzalo                    M45  800m, 1500m
  45276 Olivan Mallen, Florencio           M45  High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  45277 Quilez Lazaro, Javier              M45  3000m Walk
  45616 Escribano, Maria Rosa              W45  Pentathlon
  45617 Perez, Aurora                      W45  1500m, 3000m
  45618 Sanguos, Maria                     W45  60m H.
  45619 Vives, Loles                       W45  60m, Long Jump
  50231 Anechina, Carlos                   M50  60m
  50232 Bayon Puerta, Manuel               M50  Cross
  50233 Cano, Santiago                     M50  400m, 800m, 1500m
  50234 Carcaba, Herminio                  M50  60m, 200m
  50235 Garin, Miguel Angel                M50  60m H., High Jump, Pentathlon
  50236 Jos Ramon, Algarra-Torres         M50  Pole Vault, Shot Put, 
                                                Discus Throw
  50237 Melo Valls, Ignacio                M50  3000m Walk
  50238 Mier, Vicente                      M50  Cross
  50239 Ruano Jimenez, Jose                M50  60m, 200m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  50  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Spain                       
  
  50240 Tortajada, Gerard                  M50  800m, 1500m, 3000m
  50577 Adan, Maria Pilar                  W50  60m, 200m
  50578 Briz, Maria Josefa                 W50  3000m Walk, 10km Race
  55173 Callejas, Cecilio                  M55  3000m, Cross
  55174 Campo, Fabian                      M55  800m, 1500m
  55175 Higuero-Buenavida, Marcelino       M55  Shot Put
  55176 Jorba, Jordi                       M55  3000m, Cross
  55177 Jorge, Paez Vera                   M55  Long Jump
  55178 Nieto, Antoni                      M55  800m, 1500m
  55179 Romero, Jose Luis                  M55  200m, 400m
  55180 Vinuesa, Josep                     M55  3000m Walk, 10km Race
  55550 Esquerdo Santacreu, Rosa           W55  200m, 400m
  55551 Liras, Maria Teresa                W55  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw
  55552 Serrano, Maria-Santos              W55  200m, 400m
  60203 Arias de la Cruz, Jos Antonio     M60  3000m, Cross
  60204 Mendizabal, Juan Jose              M60  Shot Put, Jevelin Throw
  60205 Tunks, John                        M60  60m, Long Jump
  60572 Bayona, Laura                      W60  3000m Walk, 10km Race
  65166 Cano, Angel                        M65  200m, 800m
  65167 Gonzalez Martin, Francesco         M65  3000m Walk, 10km Race
  65168 Perez, Juan Manuel                 M65  60m H., Pole Vault, Long Jump, 
                                                Triple Jump
  65169 Roca, Armando                      M65  60m
  65170 Seddon, Peter                      M65  Hammer Throw, Weight Throw
  65171 Sitja, Jose                        M65  400m, 800m, 1500m
  70099 Hurtado, Valentin                  M70  60m, Long Jump
  70100 Joaniquet, Angel                   M70  60m H., Long Jump, Triple Jump
  
         # of particip.    71
  
        Sweden                      
  
  35120 Tomai, Stefano                     M35  60m, 200m
  40348 Bengtsson, Bengt                   M40  3000m Walk, 10km Race
  40349 Norberg, Johan                     M40  800m, 1500m
  40350 Pettersson, Bengt                  M40  Pentathlon
  40351 Sandaeus, Mikael                   M40  3000m Walk, 10km Race
  40352 Storm, Ingemar                     M40  200m, 400m
  40654 Palmquist, Carina                  W40  60m, 200m, 400m, Long Jump
  45278 Aboreslan, Reslan                  M45  60m, 200m
  45279 Laszlo, Andres                     M45  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Weight Throw
  45620 Tolfes, Gunnel                     W45  400m, 800m, 1500m
  50241 Ekstrm, Roland                    M50  200m, 400m, 800m
  50242 Jansson, Kenneth                   M50  Shot Put, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  55181 Bergh, Magnus                      M55  1500m, 3000m, Cross
  55553 Littenheim, Ulla                   W55  60m, 200m, 400m, 800m
  60206 Edlund, Ulf                        M60  Jevelin Throw
  60207 Fleetwood, Miles                   M60  1500m, 3000m
  60208 Hackenschmidt, Peter               M60  Shot Put, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  60209 Lagerqvist, Hans                   M60  Pole Vault
  60210 Sderstrm, Jan                    M60  60m
  60573 Carlsson, Kristina                 W60  400m, 800m
  60574 Fleetwood, Gudrun                  W60  1500m, 3000m, 3000m Walk
  60575 Kinger, Gudrun                     W60  200m, Long Jump

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  51  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Sweden                      
  
  65172 Andersson, Nils-Rune               M65  1500m, 3000m
  65173 Lindkvist, Anders                  M65  High Jump
  65174 Simic, Jimmy                       M65  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Weight Throw
  65175 Srndal, Carl-Erik                 M65  High Jump
  65536 Eklund, Brigitta                   W65  400m, 800m, 1500m, 3000m
  65537 Sderstrm, Eva                    W65  60m, 200m, 400m
  70101 Eklund, Bengt                      M70  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  70102 Hedstrm, Bertil                   M70  60m, 200m, 400m, 60m H.
  70103 Plukarz, Henryk                    M70  Shot Put, Weight Throw
  70524 Larsson, Asta                      W70  60m, 200m, 60m H., Long Jump, 
                                                Triple Jump
  75054 Fernaus, Axel                      M75  60m H., High Jump
  75055 Nevrup, Nils-Bertil                M75  High Jump, Shot Put
  80027 Bjrn, Yngve                       M80  60m, 60m H., Long Jump
  80028 Lindblad, Gte                     M80  60m, 200m, 400m
  80029 Magnusson, Axel                    M80  60m, 200m, 60m H., High Jump, 
                                                Long Jump
  85015 Liedfke, Herbert                   M85  60m, 200m, 400m, 800m
  
         # of particip.    38
  
        Switzerland                 
  
  35121 Jungi, Stphane                    M35  High Jump
  35122 Kloehn, Guido                      M35  60m, 200m
  35123 Vergult, Patrick                   M35  60m, 400m
  35628 Wiederkehr, Claudia                W35  60m, 200m, 60m H.
  40353 Altmann, Matthias                  M40  Pole Vault
  40354 Balsiger, Gerard                   M40  Pentathlon
  40355 Delfosse, Daniel                   M40  Pentathlon
  40356 Fluck, Felix                       M40  High Jump
  40357 Gfeller, Paul                      M40  1500m
  40358 Oettli, Marcel                     M40  Triple Jump, Shot Put, 
                                                Discus Throw, Jevelin Throw
  40359 Rodriguez, David                   M40  1500m, 3000m
  40360 Semeraro, Domenico                 M40  60m
  40361 Spring, Roy                        M40  400m
  40362 Vonlaufen, Walter                  M40  Pentathlon
  40363 Zulauf, Stephan                    M40  400m
  40655 Hodel, Cornelia                    W40  Hammer Throw, Weight Throw
  45280 Kstli, Martin                     M45  Triple Jump
  45281 Meier, Erwin                       M45  60m, 60m H.
  45282 Rinderknecht, Hubert               M45  3000m Walk, 10km Race
  45283 Ruoss, Urs                         M45  Shot Put, Discus Throw
  45284 Stuber, Robert                     M45  1500m, 3000m
  45285 Weber, Peter                       M45  High Jump
  45621 Duss, Margrith                     W45  Hammer Throw, Weight Throw
  45622 Mller, Christine                  W45  60m, 200m, 60m H.
  50243 Baumgartner, Walter                M50  60m, 200m, High Jump, 
                                                Long Jump, Pentathlon
  50244 Habegger, Leonardo                 M50  High Jump
  50245 Marti, Ulrich                      M50  Shot Put, Discus Throw
  50246 Meier, Albert                      M50  60m, 200m, 60m H., Long Jump, 
                                                Pentathlon
  50247 Pilotto, Pino                      M50  60m, 200m, 400m, Long Jump, 
                                                Shot Put, Pentathlon, 
                                                Discus Throw, Jevelin Throw

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  52  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Switzerland                 
  
  50248 Spring, Hanspeter                  M50  400m, 800m, 3000m
  50249 Wey, Rudolf                        M50  60m, 200m
  50579 Pfeiffer, Christine                W50  Jevelin Throw
  55182 Brandenburg, Walter                M55  400m, 3000m Walk, 10km Race
  55183 Brunner, Hans                      M55  Pole Vault
  55184 Linder, Albert                     M55  Pole Vault
  55185 Taavitsainen, Tapani               M55  Long Jump, Triple Jump
  55554 Anderes, Edith                     W55  Shot Put
  55555 De Coppet, Brigita                 W55  3000m Walk, 10km Race
  55556 Dhler, Margaritha                 W55  60m H., High Jump, Long Jump, 
                                                Triple Jump, Pentathlon, 
                                                Hammer Throw
  60211 Herr, Willi                        M60  1500m, 3000m, Cross
  60212 Marchesi, Fiorenzo                 M60  60m H.
  60213 Zbinden, Walter                    M60  Pole Vault
  65176 De Coppet, Alexis                  M65  3000m Walk, 10km Race
  65177 Scheiber, Kaspar                   M65  1500m, 3000m, Cross
  70104 Galfetti, Giuseppe                 M70  3000m Walk, 10km Race
  70105 Vetsch, Christian                  M70  800m, 1500m, 3000m, Cross
  80030 Klin, Hans                        M80  60m, 60m H.
  
         # of particip.    47
  
        Turkey                      
  
  35629 Kurtcan, Aycan                     W35  High Jump
  40364 Gunartan, Hakan                    M40  High Jump, Pentathlon
  40365 Kurtcan, Trker                    M40  Jevelin Throw
  45286 Altinor, Huseyin                   M45  Long Jump, Triple Jump
  50250 Erbek, Temel                       M50  60m H., Triple Jump, 
                                                Pentathlon
  50251 Erdem, Bekir Bulent                M50  200m
  50252 Turkkal, Muhsin                    M50  400m, 800m
  50253 zkan, Ercan                       M50  60m
  55186 Kacar, Murat                       M55  200m, 60m H.
  60214 Gven, Muzaffer                    M60  60m, Triple Jump
  65178 Akhan, Gungor                      M65  60m, 200m
  70106 Kandeydi, Hikmet                   M70  60m H., High Jump, Pole Vault, 
                                                Triple Jump, Pentathlon
  75056 Dinler, Mustafer Vedat             M75  Pole Vault, Discus Throw
  75057 Sezer, Ahmet                       M75  200m, 400m
  
         # of particip.    14
  
        Ukraine                     
  
  35124 Shtykh, Oleksandr                  M35  Shot Put, Discus Throw
  35630 Baranovska, Larysa                 W35  1500m
  35631 Basova, Svitlana                   W35  200m
  35632 Karavasili, Alona                  W35  1500m
  35633 Krepkina, Valentyna                W35  60m H., Long Jump, Triple Jump
  35634 Rohachova, Valentyna               W35  200m
  40366 Klovanyy, Volodymyr                M40  3000m
  40367 Kozerenko, Georgiy                 M40  1500m
  40368 Shcheglov, Volodymyr               M40  3000m
  40369 Shevelyov, Oleksandr               M40  High Jump
  40370 Zhornyak, Olexandr                 M40  3000m Walk
  40656 Andreychenko, Olga                 W40  800m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  53  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Ukraine                     
  
  40657 Denysenko, Olha                    W40  400m
  40658 Fedorova, Valentyna                W40  3000m Walk
  40659 Honcharenko, Lyudmyla              W40  3000m
  40660 Khominich, Olha                    W40  400m
  40661 Nadyezhdina, Olha                  W40  200m
  40662 Romanchenko, Olga                  W40  1500m
  45287 Havras, Serhiy                     M45  Jevelin Throw
  45288 Ostashevskyy, Mykhaylo             M45  60m, 200m
  45289 Shulha, Semen                      M45  800m, 1500m, 3000m
  45290 Tokarev, Volodymyr                 M45  3000m Walk
  45623 Babenko, Tetyana                   W45  3000m Walk
  45624 Bondarchuk, Halyna                 W45  1500m
  45625 Derypaskina, Lidiya                W45  3000m Walk
  45626 Dytiuk, Liudmyla                   W45  800m
  45627 Shcheglova, Natalya                W45  3000m Walk
  45628 Sidik, Zinayida                    W45  3000m
  50254 Hostyev, Fedir                     M50  60m, 200m
  50255 Korsun, Oleksandr                  M50  3000m Walk, 10km Race
  50256 Shukevych, Yuriy                   M50  Long Jump, Triple Jump
  50580 Kyyenko, Tetyana                   W50  3000m Walk
  50581 Nazarenko, Iryna                   W50  1500m
  50582 Savenko, Nadiya                    W50  800m
  55187 Bilokon, Valeriy                   M55  Hammer Throw, Weight Throw
  55188 Dereko, Yevhen                     M55  1500m, 3000m
  55189 Solovyou, Victor                   M55  1500m, 3000m
  55557 Pauk, Olena                        W55  3000m
  55558 Sayenko, Alla                      W55  3000m Walk
  55559 Tokaryeva, Tetyana                 W55  3000m Walk
  60215 Faychak, Ivan                      M60  60m H., Long Jump, Pentathlon
  60576 Kysla, Lidiya                      W60  800m
  
         # of particip.    42
  
        United States of America    
  
  35125 Melton, James                      M35  Pentathlon
  35126 Ripy JR, Curtis                    M35  200m, 400m
  35127 Thomas JR, Robert J.               M35  60m, 200m, 400m, 800m
  40371 Foster, Gregory                    M40  Long Jump, Pentathlon
  40372 MC Cloud, Dexter                   M40  200m, 60m H.
  40373 Sloan, Kerry                       M40  60m, 200m, 400m, 60m H., 
                                                Triple Jump, Pentathlon
  40374 VanZandt, Thomas                   M40  High Jump
  40663 Shook, Kathleen                    W40  60m, 200m, 400m
  40664 Smith, Michaeli                    W40  800m
  40665 Upshaw-Margerum, Joy               W40  200m, 60m H., Long Jump, 
                                                Pentathlon
  45291 Barnwell, Winslow                  M45  60m, 200m
  45292 Gallegos Francksen, Steve          M45  800m, 1500m
  45293 Houba, Peter                       M45  Long Jump, Triple Jump
  45294 Janusey, Michael                   M45  60m, 200m, Pentathlon, 
                                                Jevelin Throw
  45295 Leibold, Albert                    M45  3000m Walk
  45296 Plummer, Craig                     M45  200m, 400m, Pentathlon
  45297 Russ, Jim                          M45  60m, 60m H., High Jump, 
                                                Pole Vault, Long Jump, 
                                                Pentathlon, Discus Throw
  45298 Scotto DiVetta, Crescenzo          M45  400m, 800m

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  54  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        United States of America    
  
  45299 Shelton, Derek                     M45  Long Jump
  45300 X, Leee                            M45  60m H.
  45629 Hoppie, Carla                      W45  800m, High Jump, Long Jump, 
                                                Pentathlon
  45630 Petkus, Joanne                     W45  60m H., Long Jump, Shot Put, 
                                                Pentathlon
  50257 Collins, Bill                      M50  60m, 200m
  50258 Gonera, Edward                     M50  400m
  50259 Hahn, Robert                       M50  60m H.
  50260 Kingstad, Jeff                     M50  Pole Vault
  50261 Murray, William                    M50  60m H., High Jump, Pole Vault, 
                                                Long Jump, Triple Jump, 
                                                Shot Put, Pentathlon
  50262 Price, Stacey                      M50  60m H.
  50263 Salazar, David                     M50  800m, 1500m
  50264 Schiro, Francis                    M50  200m, 400m
  50265 Shaheed, Nolan                     M50  800m, 1500m, 3000m
  50266 Shiaras, Michael                   M50  Shot Put
  50267 Watson, Richard                    M50  High Jump, Shot Put, 
                                                Pentathlon, Discus Throw, 
                                                Hammer Throw, Jevelin Throw
  50268 Zahn, Robert                       M50  60m H.
  50583 Steenbergen, Cindy                 W50  60m, 200m, 400m
  50584 Walsh, Shelley                     W50  400m, 1500m
  55190 Brown, Douglas                     M55  3000m, Cross
  55191 De Jesus, Michael                  M55  60m, 200m, 60m H., High Jump
  55192 Harvey, Rex                        M55  Shot Put
  55193 Johnston, Frederick                M55  60m H.
  55194 Kuhi, John lo                     M55  400m, 800m
  55195 Nolan, Harold                      M55  800m, 1500m, 3000m
  55196 Price, Roger                       M55  1500m, 3000m, Cross
  55197 Sager, Bob                         M55  Hammer Throw, Weight Throw
  55198 Sauers, James                      M55  High Jump
  55199 Taylor, Randy                      M55  800m, 1500m, 3000m
  55560 Raschker, Phil                     W55  60m, 200m, 400m, 60m H., 
                                                High Jump, Pole Vault, 
                                                Long Jump, Triple Jump
  55562 Tucker, Ardienette                 W55  60m, Shot Put, Discus Throw
  60216 Barnum, Larry                      M60  400m, 800m
  60217 Cahners, Bob                       M60  Hammer Throw, Weight Throw
  60218 Duffy, Dennis                      M60  200m, 400m, 800m
  60219 Edens, Paul                        M60  60m, 200m
  60220 Gray, Courtland                    M60  60m, 60m H.
  60221 Mathews, George                    M60  Shot Put, Hammer Throw, 
                                                Weight Throw
  60222 Mc Millen, William                 M60  400m, 800m
  60223 Tolliver, Harry                    M60  200m, 400m
  60577 Mitchell, Marilyn                  W60  60m, 200m
  60578 Pashkin, Sandy                     W60  60m, Weight Throw
  65179 Howard, Sidney                     M65  800m, 1500m
  65180 Miller, Charley                    M65  200m, 60m H.
  65538 Daprano, Jeanne                    W65  200m, 400m, 800m, 1500m
  70107 Fine, Robert                       M70  3000m Walk
  70108 Keegan, Bob                        M70  60m
  75058 Daprano, William                   M75  60m, 60m H., Long Jump, 
                                                Pentathlon
  85016 Guidet, Alfred                     M85  60m, 200m, 60m H.
  
         # of particip.    65
  
        Uruguay                     
  
  55200 Salvarrey, Leonardo                M55  Pole Vault
  
         # of particip.     1
  
        Yugoslavia                  
  
  35128 Puhalac, Branislav                 M35  Shot Put

                      P a r t i c i p a n t - l i s t             24.02.2004  
                                                                    page  55  
  St.-# Name, First name                 Age-gr. Events
  
        Yugoslavia                  
  
  40375 Markovic, Vlade                    M40  Long Jump
  40376 Micevic, Dejan                     M40  High Jump
  40377 Stojanovic, Zoran                  M40  3000m Walk
  40666 Stancetic, Snezana                 W40  400m
  70109 Ivanovic, Stanislav                M70  Shot Put, Discus Throw, 
                                                Jevelin Throw
  
         # of particip.     6
  
        Zimbabwe                    
  
  50269 Connolly, Paul                     M50  800m
  
         # of particip.     1